Volkswagen Caddy z milionem kilometrów

Volkswagen caddy milion km

Wyprodukowany w 2007 roku w zakładach Volkswagen Poznań Volkswagen Caddy, po przejechaniu miliona kilometrów i pracy od początku w tej samej firmie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go produkowany również w Poznaniu Caddy 5.

 

Volkswagen Caddy jest produkowany w zakładach Volkswagen Poznań od roku 2003. Poznańska fabryka jest jedyną na świecie, w której powstają pojazdy tej linii modelowej – Caddy, Caddy Maxi i kamper Caddy California.

Milion kilometrów - to często dystans niemożliwy do przejechania nawet przez trzy generacje pojazdów. W przypadku firmy pani Renaty Wadeckiej – właścicielki hurtowni farmaceutycznej z Gdańska, dystans ten osiągnął "w pojedynkę" Volkswagen Caddy - samochód, który dzielnie i bezawaryjnie służył firmie przez piętnaście lat.

Ten konkretny samochód, od momentu wyprodukowania i zakupu w 2007 roku, należał do floty pojazdów jednej z gdańskich hurtowni farmaceutycznych. Przez cały okres eksploatacji był praktycznie bezawaryjny, a jedyne czynności serwisowe przy nim wykonywane wynikały z konieczności przeglądów okresowych, wymiany oleju, klocków hamulcowych, czy opon. W ten sposób, przez półtorej dekady przejechał po drogach naszego kraju milion kilometrów.

Właściciele chwalą sobie Caddy za jego funkcjonalność i dużą przestrzeń ładunkową, która pozwala na to, by w komfortowy sposób korzystać z niego w codziennej pracy. Niezwykle przydatne okazują się też boczne drzwi otwierające się w bardzo wygodny sposób.

Po piętnastu latach bezawaryjnej eksploatacji i po milionie przejechanych kilometrów, rekordowy Caddy przechodzi na emeryturę, jednak gdańska firma i jej właścicielka byli tak zadowoleni z Volkswagena Caddy, że zamówili od razu kolejny, nowy egzemplarz tego modelu – Caddy piątej generacji. Kluczyki do swojego nowego samochodu odebrali kilka dni temu w gdańskim salonie marki Volkswagen Samochody Dostawcze CityMotors.

- Volkswagen Caddy, produkowany w zakładach Volkswagen Poznań w kolejnych swoich generacjach od roku 2003, to nasza chluba, nasz model flagowy. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, wysokiej jakości materiałom i dzięki naszej wysoko wykwalifikowanej załodze, produkujemy w Poznaniu samochody, które jak widać bezawaryjnie przejeżdżają nawet milion kilometrów – skomentował Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Przeczytaj też:
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy...

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.

Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów

Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.

Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.

Niedozwolone praktyki sprzedawców samochodów pod lupą UOKiK

Zgodnie z polskimi i unijnymi przepisami sprzedawcy nowych samochodów nie powinni wymagać od nabywców dokonywania przeglądów technicznych wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi pod groźbą utraty gwarancji.

Mercedes-Benz - nowa klasa T

Nową klasą T Mercedes-Benz wprowadza komfort segmentu premium do segmentu prywatnych małych vanów, jednocześnie otwierając drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują dużo miejsca.

Samochody dostawcze w transporcie międzynarodowym - zostało tylko 30 dni

Wśród najważniejszych zasad, które muszą spełniać przewoźnicy międzynarodowi, jeżdżący tzw. busami, jest posiadanie zdolności finansowej.

Skradzione na Ukrainie samochody są teraz na Białorusi

Ukraińcy rozpoznają swoje samochody, które rosyjscy żołnierze wywieźli na Białoruś.

Poznań Motor Show 2022 - będzie bardziej elektromobilnie

To już w ten weekend 7-10 kwietnia br. odbędzie się prawdziwe święto dla fanów motoryzacji. Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie ŚrodkowoWschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza.

Na co muszą być gotowi kierowcy samochodów dostawczych w transporcie międzynarodowym

Od nowego roku przewóz towarów na terenie UE samochodami dostawczymi o DMC od 2,5 do 3,5 tony został uwarunkowany posiadaniem zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Jednak to nie wszystko.

Wyszukiwarka

Informacje