Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Parking dla ciężarówek

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

 

W planie finansowo-wdrożeniowym Autobahn GmbH des Bundes na lata 2021-2025 przewidziano inwestycje w wysokości 700 mln euro na miejsca odpoczynku na autostradach federalnych. Rządowa zapowiedź padła w odpowiedzi na pytanie grupy parlamentarnej CDU/CSU. Koncepcja sieciowa dla parkingów dla ciężarówek opracowana przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej stanowi podstawę do rozbudowy i budowy nowych miejsc odpoczynku.
Koncepcja sieci parkingów dla samochodów ciężarowych z terminem do roku 2030 została opracowana na podstawie przeprowadzonego w 2018 roku badania wykorzystania istniejących miejsc dla samochodów ciężarowych na parkingach przy autostradach oraz wymagań kierowców ciężarówek.

Planowane jest ponad 350 inwestycji, które mają zmniejszyć deficyt miejsc parkingowych dla ciężarówek. Projekty te są traktowane priorytetowo w taki sposób, żeby potrzebne środki były wdrażane tak szybko, jak to możliwe, zwłaszcza na odcinkach tras o szczególnie wysokim natężeniu ruchu samochodów ciężkich.

Na podstawie opublikowanych przez BMVD w 2021 r. "Wytycznych dotyczących promowania prywatnych inwestorów tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych dla ciężarówek w pobliżu węzłów autostradowych" do 31 marca 2022 r. do Federalnego Urzędu Transportu Towarowego (BAG) wpłynęło 38 wniosków. Do tej pory zatwierdzono 13 wniosków o utworzenie prawie 700 dodatkowych miejsc parkingowych dla ciężarówek.

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

Dwa nowe przejścia Polski z Ukrainą, jednak nie dla wszystkich ciężarówek

Dwa przejścia graniczne w Zosinie i w Budomierzu odbywa odprawa samochodów ciężarowych do 7,5 t.

Jak długo zawodowi kierowcy czekają na badania lekarskie?

Do najważniejszych dla kierowców specjalistów czeka się w ramach NFZ miesiącami - od 3 do 9 miesięcy. Dlatego kluczowe świadczenia powinna uwzględniać medycyna pracy.

Ciężarowy Mercedes-Benz z nagrodami w ośmiu kategoriach

W plebiscycie ETM Awards 2022 samochody ciężarowe, autobusy i usługi Daimler Truck AG zdobyły pierwsze miejsca w ośmiu kategoriach. Wymieniamy najciekawsze z nich.

Wyszukiwarka

Informacje