Mercedes-Benz T-klasa

Mercedes-Benz - nowa klasa T

Nową klasą T Mercedes-Benz wprowadza komfort segmentu premium do segmentu prywatnych małych vanów, jednocześnie otwierając drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują dużo miejsca.

 

Segment prywatnych małych vanów znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Klasa T została stworzona specjalnie dla rodzin i entuzjastów aktywnego wypoczynku, którzy potrzebują dużo przestrzeni na co dzień, podczas weekendowych wycieczek lub w związku z aktywnościami sportowymi, ale przywiązują dużą wagę do komfortu i stylu.

Całkowicie nowy model Mercedesa łączy w sobie wielofunkcyjność i ogromną przestrzeń z wysokiej klasy wyposażeniem. W standardzie dostępny jest system multimedialny MBUX i elektryczny hamulec postojowy, a opcjonalnie 17-calowe felgi ze stopów lekkich, funkcja rozruchu KEYLESS-GO, oświetlenie ambiente, a nawet tapicerka z ekologicznej skóry ARTICO/MICROCUT – nowa Klasa T może pochwalić się wszechstronną gamą najważniejszych elementów wyposażenia w swoim segmencie. Szeroka oferta systemów wspierających bezpieczeństwo w standardzie, w tym siedem poduszek powietrznych i liczne systemy wspomagania jazdy, sprawia, że ​​jest to najnowocześniejszy, niezawodny towarzysz dla rodzin i entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Mały van Mercedesa łączy kompaktowe wymiary zewnętrzne z ogromną ilością miejsca w środku. Pięciomiejscowa Klasa T ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości. Wkrótce pojawi się też wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

Kolejna zaleta Klasy T, która czyni codzienne życie rodzin i entuzjastów aktywnego wypoczynku prostszym i bardziej komfortowym: niski, na poziomie zaledwie 561 mm, próg załadunkowy, który ułatwia załadunek ciężkich przedmiotów. Ponadto szeroko otwierane drzwi przesuwne po obu stronach pojazdu umożliwiają wygodny dostęp do części pasażerskiej. Pozwala to na szybkie i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu w wąskich uliczkach i na ciasnych parkingach, a także możliwość załadunku z trzech stron, w tym przez otwarcie tylnej klapy. Drzwi przesuwne zapewniają otwór o szerokości 614 milimetrów i wysokości 1059 milimetrów. Tylna kanapa składa się standardowo, tworząc z podłogą bagażnika praktycznie płaską przestrzeń ładunkową. Pozwala to na dostosowanie wnętrza pojazdu do różnych potrzeb. Bagażnik jest standardowo wyposażony w klapę tylną z podgrzewaną szybą. Alternatywnie dostępne są dwusegmentowe drzwi tylne. Obie sekcje drzwi można zablokować w pozycji 90 stopni i odchylić na bok pod kątem do 180 stopni.

Jeśli chodzi o wnętrze, dzięki Klasie T Mercedes-Benz wnosi do segmentu małych vanów zupełnie nowy, wysokiej jakości wygląd. Dorównuje on odnoszącej sukcesy rodzinie samochodów kompaktowych. Już standardowa specyfikacja wyposażenia obejmuje: system informacyjno-rozrywkowy MBUX z 7-calowym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonem, wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami Touch Control, klimatyzację, KEYLESS Start, 5,5-calowy kolorowy wyświetlacz z zestawem wskaźników, fotel kierowcy z regulacją wysokości, zamykany schowek na rękawiczki, pokrywę bagażnika i kieszenie na oparciach przednich siedzeń. Do tego dochodzi oświetlenie wewnętrzne LED oraz, w zależności od specyfikacji wyposażenia, oświetlenie ambiente w maksymalnie ośmiu kolorach (Style i Progressive Line).

Dobór materiałów wykończeniowych również odzwierciedla charakter premium. Środkowy podłokietnik jest standardowo pokryty czarną ekologiczną skórą ARTICO. W przypadku podłokietników i środkowych paneli drzwi, w Klasie T zastosowano materiał NEOTEX o delikatnej fakturze, znany z rodziny całkowicie elektrycznych modeli Mercedesa EQ. Łączy on wygląd skóry nubukowej z nowoczesnym neoprenem. Wszystkie modele mają na desce rozdzielczej czarny błyszczący element ozdobny. Wnętrze i bagażnik są pokryte wykładziną. Dostępne są dwie linie wyposażenia, które jeszcze bardziej zwiększają wysokiej jakości standard.

Klasa T jest standardowo wyposażona w system informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Do jego mocnych stron należą samouczące się oprogramowanie, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, integracja smartfona z Apple Car Play i Android Auto, system głośnomówiący Bluetooth i radio cyfrowe (DAB i DAB+). Równie pionierskim rozwiązaniem jest intuicyjna obsługa za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego, przycisków Touch Control na kierownicy lub – w połączeniu z opcjonalnym pakietem nawigacyjnym – za pomocą asystenta głosowego „Hej Mercedes”. Ten ostatni rozumie nawet mowę potoczną, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już uczyć się określonych wyrażeń.

W momencie wprowadzenia na rynek dostępny będzie jeden silnik wysokoprężny i jeden benzynowy, każdy w dwóch klasach mocy. Czterocylindrowe silniki wyróżniają się dużą siłą uciągu, nawet w niskim zakresie obrotów, a także zoptymalizowanymi wartościami zużycia. Aby zapewnić jeszcze lepsze przyspieszenie, na przykład podczas wyprzedzania, model z silnikiem wysokoprężnym o mocy 85 kW jest wyposażony w funkcję overpower i overtorque. Dzięki temu na krótko można uzyskać do 89 kW mocy i 295 Nm momentu obrotowego. Wszystkie silniki są połączone z funkcją ECO Start/Stop. Oprócz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, dwa modele wysokoprężne i mocniejszy z dwóch modeli benzynowych są również dostępne z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT).

Klienci będą więc mieli do wyboru w pełni elektryczną alternatywę dla każdego modelu. Zrównoważony rozwój jest kluczowym aspektem rozwoju pojazdów. Dlatego platforma Klasy T została zaprojektowana z myślą o elastyczności układu napędowego, umożliwiając korzystanie zarówno z silników spalinowych, jak i napędu akumulatorowego. Podążając za eVito, eSprinterem, EQV i nadchodzącym eCitanem, przyszły EQT (obecnie wciąż w fazie rozwoju i na razie niedostępny) uzupełni gamę elektrycznych vanów i umożliwi Mercedes-Benz oferowanie zarówno klientom biznesowym, jak i prywatnym alternatywnej wersji elektrycznej w wszystkich kategoriach vanów – od najmniejszego po największy. EQT połączy wielofunkcyjność i wysoką atrakcyjność Klasy T z lokalnie bezemisyjną mobilnością – i dzięki temu zyska swój niepowtarzalny charakter. Widać to było już w zaprezentowanym w zeszłym roku pojeździe Concept EQT. Charakterystyczny wygląd zewnętrzny, z wyszukanym estetycznie czarnym grillem z przodu, daje wyobrażenie o przyszłym samochodzie seryjnym.

Przeczytaj też:
Volkswagen Crafter model 2024 Już za kilka tygodni na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter.
E-Ducato, E-Doblò i E-Scudo - ruszyły zamówienia na elektryczne dostawczaki Wersja elektryczna E-Ducato jest wyposażona w nowy akumulator o pojemności 110 kWh zapewnia zasięg wynoszący do 420 km (N2) lub do 370 km (N1) w cyklu WLTP.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Nowy Volkswagen Crafter - pierwsze informacje Jest produkowany wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter - to jeden z najnowocześniejszych pojazdów dostawczych w swoim segmencie.
Szesnaście przeładowanych dostawczaków 16 przeładowanych samochodów dostawczych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy... Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.
Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.
Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.