Luksusowe samochody nie trafią do Rosji

Samochody do Rosji

W belgijskim porcie Zeebrugge stoi około 8000 luksusowych samochodów. Były przeznaczone do wysyłki do Rosji.

 

Około 8000 luksusowych samochodów z przeznaczeniem do Rosji nie może opuścić portu w Zeebrugge. Pojazdy, w tym niektóre z najnowszych modeli Lexusa, Cadillaca i Mercedesa, przybyły z Azji w pierwszym tygodniu kwietnia i zostały objęte czwartą rundą sankcji Unii Europejskiej. Wraz z samochodami w porcie utknęły inne towary, które podlegają innej kategorii sankcji, są np.: chemikalia i półprzewodniki. W porcie Zeebrugge utknęło ponad 1000 kontenerów zmierzających do Rosji. Wszystkie czekają na weryfikację. Podobna sytuacja rozwinęła się w wielu innych centrach eksportowych w całej Europie.

Kłopot w tym, że zasoby portu są ograniczone, mieści się tam do 10 000 samochodów i również określona ilość kontenerów. Najprawdopodobniej samochody będą sprzedawane na innych rynkach. Sekretarz generalna Europejskiej Organizacji Portów Morskich Isabelle Rickbost powiedziała, że ​​istnieje niejasność co do właściwej interpretacji sankcji. Problem polega na tym, że wiele rosyjskich statków, które mają zakaz wchodzenia do portów UE i USA, pływa pod innymi banderami i jest zarejestrowanych poza Rosją. Europejscy celnicy muszą dołożyć znacznych starań, aby uniemożliwić wejście na rosyjski rynek towarów objętych sankcjami. Chociaż UE wydała wytyczne dotyczące stosowania zakazów, operatorzy portów twierdzą, że przepisy są często mylące i mają wiele wyjątków.

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

Wyszukiwarka

Informacje