Do pierwszego września nie będą ważyć ciężarówek

Waga ciężarówek

Trudno przewidzieć, jak potoczą się losy wojny i ile jeszcze potrwa okupacja Ukrainy, jednak węwnątrz Federacji Rosyjskiej widać nerwowe ruchy rządzących.

 

Informacja ta mogła by, z powodzeniem, ukazać się 1 kwietnia - w prima aprilis, ale nie jest to żart. Rząd Federacji Rosyjskiej znosi kontrolę wagi i rozmiaru samochodów ciężarowych dla przewoźników drogowych. Oznajmił to premier Michaił Miszustin podczas posiedzenia gabinetu. Ten środek jest pilny i będzie obowiązywał do 1 września 2022 r. – Dziś, w warunkach presji zewnętrznej, konieczne jest zapewnienie niezakłóconego importu do naszego kraju produktów ważnych społecznie. Do 1 września kontrola wagi i wymiarów ciężarówek zostanie odwołana na granicy, jeśli będą one dostarczać niezbędne artykuły spożywcze i niespożywcze - powiedział Michaił Miszustin.

Rosyjscy przewoźnicy otrzymali preferencje - mogą zatem, nie bacząc już na bezpieczeństwo wozić ile i jak zechcą. Ulga, w swoim zamyśle, została wprowadzona w celu skrócenia czasu dla dostaw krytycznych towarów importowanych. Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 r. prezydent Rosji podpisał ustawę o wspieraniu branży transportowej podczas sankcji. Dał rządowi szerokie kompetencje do otwierania nowych punktów kontrolnych przez granicę państwa - chodzi oczywiście o państwa wspierające obecnie reżim Putina.

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

Wyszukiwarka

Informacje