Pech, czy brak wyobraźni kierowcy ciężarówki

Ciężarówka utknęła na parkingu

Nocne poszukiwania parkingu na bezpieczny postój zakończyły się zaparkowaniem w dość niefortunnym miejscu. Grunt pod ciężarówką zapadł się.

 

Do incydentu doszło 20 kwietnia w Lynchburgu w stanie Wirginia, tuż po godzinie 22:00. Kierowca ciężarówki wjechał na parking, szukając miejsca do zaparkowania swojej ciężarówki na noc. nazajutrz miał być załadowany w pobliskim browarze. Na postój kierowca postanowił wykorzystać pobliski piętrowy parking, którego wysokość pozwalała na wjazd dużym zestawem. Gdy przejeżdżał się przez górny pokład garażu, jego ciężarówka zapadła się, powodując częściowe zawalenie się stropu. Na szczęście pojazdy zaparkowane na poziomie poniżej nie zostały dotkliwie uszkodzone, ucierpiał tylko jeden pojazd.

Bardziej groźna była ewakuacja samej ciężarówki, gdyż każdy ruch pojazdu groził całkowitym zawaleniem stropu i bezpowrotnym zniszczeniem samochodu ciężarowego.

 

 

Przeczytaj też:
Holowanie na autostradzie

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Pijany kierowca ciężarówki na Dolnym Śląsku

Groźny wypadek spowodował pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Wyszukiwarka

Informacje