Neoplan Cityliner 2 w darze dla Polskiego Czerwonego Krzyża

MAN truck and Bus PCK

W dniu dzisiejszym, na terenie zakładu Volkswagen Poznań, zarząd spółki wraz z partnerami m.in. MAN Truck & Bus Polska, przekazał uroczyście Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.

 

Polski Czerwony Krzyż, Volkswagen Poznań oraz inne spółki Grupy Volkswagen połączyły siły tworząc korytarz humanitarny z Ukrainy. Grupa Volkswagen, w ścisłej współpracy z PCK, skupiła się przede wszystkim na obsłudze logistycznej płynącej z wielu kierunków pomocy dla potrzebujących. Do dzieła pomocy spontanicznie włączyło się wielu pracowników fabryki Volkswagen Poznań, którzy nie tylko zbierają i segregują dary, ale również pracują przy obsłudze magazynów, które na rzecz PCK udostępniła spółka. Dodatkowo pracę wolontariuszy i pracowników PCK ułatwiają pojazdy marki Volkswagen Samochody Dostawcze, dzięki którym wiele darów może być przewożonych w konkretne, najbardziej oczekujące wsparcia miejsca. Na uroczystości w zakładzie w Poznaniu obecny był również Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Potrzeby, podobnie jak wyzwania, w obliczu obecnego kryzysu są ogromne, dlatego Volkswagen Poznań nie zatrzymuje się w dziele pomocy i kontynuuje bliską współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem realizując kolejny etap wsparcia w dziedzinie logistyki. Dziś na terenie zakładów Volkswagen Poznań odbyło się uroczyste przekazanie Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi autobusu Neoplan Cityliner 2, który pomoże w działaniach na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dodatkowo, na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, został przekazany czek o wartości 30 000 zł, który został ofiarowany przez zakład MAN Bus w Starachowicach.

Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska:
- Przekazanie autobusu Neoplan Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi to przykład doskonałej współpracy w ramach koncernu Volkswagen zarówno na szczeblu centrali jak i tu lokalnie w Polsce. Jesteśmy jedną rodziną i wzajemnie uzupełniamy swoje działania. Neoplan Cityliner to jeden z topowych modeli autobusów turystycznych w naszej ofercie.
 
Janusz Sibiński, członek zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK:
- Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące. Docieramy z pomocą humanitarną na terenie Polski, ale także na teren Ukrainy. Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Volkswagen nasze działania będą prowadzone na jeszcze szerszą skalę. Nieocenione dla nas jest także wsparcie pracowników Volkswagen Poznań, jest ono dla nas w tym czasie najcenniejsze.
 
Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań:
- Pomoc drugiemu człowiekowi jest miarą naszego człowieczeństwa. Volkswagen Poznań i Polski Czerwony Krzyż blisko ze sobą współpracują, a wydarzenia ostatnich dwóch miesięcy tę współpracę dodatkowo zintensyfikowały i scementowały. Kompleksowe wsparcie logistyczne: powierzchnie, ludzie, samochody, a teraz również dalekobieżny autobus - to nasz wkład, nasze ogniwo w łańcuchu pomocy humanitarnej organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

 

Neoplan Cityliner 2, z tytułem Coach of the Year 2022, to autokar turystyczny klasy premium wyróżniający się najwyższym poziomem komfortu i bezpieczeństwa. Przekazany Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi egzemplarz to wersja trzyosiowa z potężnym silnikiem MAN D26 Euro 6 o mocy 324 kW (441 KM) oraz z wyposażeniem obejmującym m.in. kuchnię, toaletę czy wydajną klimatyzację. Pojazd ma wszystkie aktywne systemy bezpieczeństwa, takie jak EBS, ABS, ASR, ESP, światła ksenonowe czy funkcję doświetlania zakrętów.

Przeczytaj też:
MPK Kielce z jedenastoma nowymi autobusami MAN Lion`s City

W dniu 6.05 br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach.

Kolejne autobusy MAN dla PKM w Świerklańcu. Mają system start&stop

Kolejne 25 nowych autobusów MAN Lion's City 12C EfficientHybrid wzmocniło flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

Czy Karolina Pilarczyk - drifterka marzy, aby zacząć jeździć MAN TGX?

W czasie gdy branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców, i teraz sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, MAn zachęca kobiety żeby zostały kierowcami ciężarówek.

MAN Truck & Bus Polska na stabilnej pozycji rynkowej

Według stowarzyszenia branżowego European Automobile Manufacturers' Association (ACEA), w grudniu 2021 r. popyt na ciężkie pojazdy użytkowe od 16 ton wzrósł nieproporcjonalnie wysoko. Liczba nowych rejestracji w UE wzrosła o 23,5% do około 20 800. Sprzyjał temu przede wszystkim wysoki popyt w Polsce – tutaj wzrost nowych rejestracji wyniósł 69 proc. Bez wątpienia miała w tym swój udział również spółka MAN Truck & Bus Polska.

 

Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

MAN przedstawia system MAN OptiView, w Polsce 10-11 sierpnia

Od 3 do 24 sierpnia producent pojazdów użytkowych wyruszy w trasę TruckLife MAN i przedstawi modele ciężarówek 2022 r.

Elektryczny MAN rusza w drogę po Polsce

Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym rusza w trasę po Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje