Niemiecka naczepa zatrzymana niedaleko granicy litewskiej

Zatrzymana naczepa

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej odzyskali pochodzącą z kradzieży naczepę samochodu ciężarowego.

 

W miniony piątek funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Budziska zatrzymali do kontroli w Szypliszkach samochód ciężarowy wraz z naczepą na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą zestawu był 28-letni obywatel Litwy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała ingerencję osób trzecich w polu numerowym naczepy. Naklejka znamionowa została podrobiona i posiadała inny numer VIN niż rama naczepy. W toku dalszych czynności za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że naczepa zarejestrowana jest na terytorium Niemiec i powinna posiadać niemieckie tablice rejestracyjne. W związku z powyższym obywatel Litwy wraz z pojazdem został zatrzymany.

Wartość odzyskanej naczepy wyprodukowanej w 2021 roku oszacowano na 150 tys. zł.

Info: Podlaski OSG

Przeczytaj też:
Holowanie na autostradzie

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Nowe przyczepy i naczepy - sprzedaż w kwietniu

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w kwietniu 2022 r. rejestracje osiągnęły 2382 szt. przy spadku o 19,4% r/r.

Pijany kierowca ciężarówki na Dolnym Śląsku

Groźny wypadek spowodował pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Wyszukiwarka

Informacje