Tatra Wanicki

Tatra Phoenix 6x6 sprzedana przez Firmę Wanicki

Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji S.A. w Jastrzębiu Zdroju należące do Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. zakupiło podwozie TATRA Phoenix w konfiguracji napędowej 6x6.

 

Tatrę sprzedała Firma Wanicki, która jest dealerem tej marki w Polsce. Samochód będzie służył, jako zaplecze techniczne (warsztat mobilny). Pojazd napędza silnik Paccar MX13 o mocy 428 KM. Zabudowę wykonała firma Plandex.

Tatra Trucks podała również informację, że Tatry będą również służyć w armii amerykańskiej, która ma bazy w Niemczech. Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych przeprowadzają przetargi na pojazdy do konserwacji dróg i prac terenowych do zarządzania okręgami szkolenia wojskowego. W jednym z nich udało się również typowi TATRA PHOENIX. Pierwsze jaskółki w służbie US Army to dwa egzemplarze samochodów TATRA PHOENIX 6x6.

Są to trójstronne wywrotki z napędem na wszystkie koła, które będą służyć na poligonie wojskowym Grafenwöhr w Górnym Palatynacie w Bawarii, przez który przebiega 300-kilometrowa sieć dróg i autostrad. Zespół US Army Garrison Bavaria, Dyrekcja Robót Publicznych, Dział Operacji i Utrzymania, jest odpowiedzialny za utrzymanie i czyszczenie dróg. Dział ten posiada szeroką gamę ciężkiego sprzętu inżynieryjnego, takiego jak spycharki, równiarki, zgarniacze, wywrotki i wiele innych maszyn.

Pierwszy egzemplarz Phoenixa został już przekazany armii amerykańskiej przez dealera Tatra w Niemczech, Tschann-Nutzfahrzeuge, bezpośrednio na poligonie Grafenwöhr. Niedługo pojawi się kolejny samochód, a w przyszłości możliwe, że dołączą do nich kolejne tatry. Tschann-Nutzfahrzeuge z siedzibą w Salzburgu współpracuje z producentem samochodów Kopřivnice od 2015 roku i oferuje TATRY i inne marki, zwłaszcza w Austrii i Niemczech.

 

Info: Tatra Trucks

Przeczytaj też:
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.