Udaremniono import podrabianych części zamiennych do ciężarówek KAMAZ

Kamaz cześci do ciężarówek

Przy próbie importu do Federacji Rosyjskiej z Chin zatrzymano pojemnik z filtrami oleju i paliwa, na którym naniesiono znaki towarowe KAMAZ.

 

Kontener zawierający 1078 filtrów został zatrzymany przez bałtyckie służby celne. Wartość celna importowanych podróbek wyniosła 3 mln 641 tys. 660 rubli. Odbiorcą towaru (zgłaszającym) była firma MAK KOM LLC z siedzibą w mieście Wyborg w obwodzie leningradzkim.

Według ekspertyzy TsEKTU, z St. Petersburga, stwierdzono, że oznaczenia umieszczone na prezentowanych próbkach produktów (urządzeń filtrujących olej) są łudząco podobne do zarejestrowanych znaków towarowych nr 48464, 82555, 35, 36, których właścicielem praw autorskich jest KAMAZ SA .

Decyzją Sądu Arbitrażowego w Petersburgu importer został pociągnięty do odpowiedzialności administracyjnej z nałożeniem kary, w postaci grzywny, w wysokości 50 000 rubli.

Info: KAMAZ

 

Przeczytaj też:
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym

W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.

Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie

Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.

Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska

Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.

Nowy rok w branży pojazdów użytkowych

W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.

LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO

W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.

Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Textar podsumowuje rok 2022

Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres. Ma również ambitne plany na najbliższą i dalszą przyszłość.

Jelcz planuje rozbudowę zakładu

Analizując dynamiczny wzrost zamówień kierowanych zwłaszcza w ostatnim czasie do spółki, należy wskazać, że tylko od września minionego roku JELCZ zawarł kilka znaczących kontraktów: dwie duże umowy na dostawę pojazdów w układzie 4x4 i 6x6 na kwotę blisko 880 mln złotych.

Dwie odzyskane ciężarówki

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

Wyszukiwarka

Informacje