Zabytkowy MAN podczas kontroli ITD

WITD Wrocław

W dniu 14 kwietnia 2022 r. około godziny 7 rano Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd asenizacyjny. Zatrzymania dokonano na we Wrocławiu.

 

Czynności kontrolne wykazały, iż kierowca samochodu ciężarowego nie posiadał ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz stosownego szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy zawodowego. Ponadto kierujący nie okazał wymaganej dokumentacji potwierdzającej uprawnienia przedsiębiorcy do wykonywania przedmiotowego przewozu.

W toku dalszych czynności inspekcyjnych stwierdzono szereg poważnych usterek takich jak zużyte ogumienie czy wycieki płynów eksploatacyjnych. Stwierdzono również usterki w zakresie oświetlenia i oznakowania pojazdu.

Największym zaskoczeniem dla kontrolujących okazała się jednak samowolna ingerencja w konstrukcję pojazdu dokonana przez pomysłowego przedsiębiorcę, który postanowił zamontować dwie drewniane belki pomiędzy nadwoziem, a ramą pojazdu w celu lepszej amortyzacji drgań powstających w czasie przemieszczania się pojazdu po drodze.

Niebezpieczny pojazd wyeliminowano z ruchu a kierowcę ciężarówki ukarano szeregiem mandatów. Z uwagi na brak uprawnień do wykonywania przewozów drogowych wydano mu również zakaz dalszej jazdy.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne za dopuszczenie do jazdy kierowcy bez ważnych uprawnień.

 

Info: WITD Wrocław

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.

Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Wyszukiwarka

Informacje