ZF świętuje 500-tysięczną zautomatyzowaną skrzynię biegów TraXon w Europie

Traxon

Pół miliona systemów transmisyjnych TraXon zjechało właśnie z linii produkcyjnych ZF w Friedrichshafen, odkąd rozpoczęło się to prawie 8 lat temu.

 

Masowa produkcja przekładni TraXon, będąca udanym produktem dla pojazdów użytkowych, podkreśla zaufanie producentów samochodów ciężarowych.

- Produkcję rozpoczęliśmy w Friedrichshafen w 2014 roku. Przekroczenie pół miliona systemów tylko w jednym z naszych zakładów produkcyjnych jest potężnym osiągnięciem, które dodatkowo podkreśla wiodącą pozycję firmy ZF na świecie. Lekka, mocna i inteligentna, przełomowa technologia firmy TraXon wspiera rosnące na całym świecie zapotrzebowanie klientów na wydajne systemy i pomaga zapewnić, że na drogach znajdą się najbardziej zaawansowane ciężarówki – powiedział Winfried Gründler, który jest odpowiedzialny za linię produktów systemów napędowych w dziale ZF Commercial Vehicle Solutions.

System przekładni oferuje wiele zalet technologicznych, takich jak sprawność na najwyższym poziomie do 99,7%, mniejsze zużycie paliwa, a także wysoką jakość wykonania i niezawodność. Ponadto zawiera innowacyjną strategię zmiany biegów PreVision GPS firmy ZF, zapewniającą duże oszczędności energii. Dzięki tym funkcjom system zautomatyzowanej skrzyni biegów TraXon (AMT) zapewnia wydajność energetyczną i wartość pod względem całkowitego kosztu posiadania (TCO). W porównaniu z manualną skrzynią biegów TraXon może w ten sposób zmniejszyć zużycie nawet o 8%.

Wspierając wielu wiodących światowych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), TraXon jest produkowany w Friedrichshafen (Niemcy), Jiaxing (Chiny) i Sorocaba (Brazylia).

Przeczytaj też:
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym

W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.

Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie

Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.

Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska

Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.

Nowy rok w branży pojazdów użytkowych

W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.

LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO

W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.

Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Textar podsumowuje rok 2022

Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres. Ma również ambitne plany na najbliższą i dalszą przyszłość.

Jelcz planuje rozbudowę zakładu

Analizując dynamiczny wzrost zamówień kierowanych zwłaszcza w ostatnim czasie do spółki, należy wskazać, że tylko od września minionego roku JELCZ zawarł kilka znaczących kontraktów: dwie duże umowy na dostawę pojazdów w układzie 4x4 i 6x6 na kwotę blisko 880 mln złotych.

Dwie odzyskane ciężarówki

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

Wyszukiwarka

Informacje