Nietypowa ciężarówka w rękach ukraińskich żołnierzy

Ural model 43206

Rosyjskie siły okupacyjne tracą sprzęt wojskowy na Ukrainie. Wyposażenie pojazdów zaskakuje ukraińskich żołnierzy.

 

W dniu 5 kwietnia żołnierze przejęli porzucony samochód wojskowy Ural 43206. Ciekawostką jest, że ten potężny samochód terenowy występuje również w 6-osoboiwej kabinie w wersji dwuosiowej (4x4). Żołnierzy zaskoczyło jednak oryginalne opancerzenie pojazdu. Kabina ciężarówki została pokryta "zbroją", która wydaje sie być autorskim pomysłem załogi samochodu. To dość powszechnie stosowane zabezpieczenie przez rosyjskich żołnierzy podczas wojny w Ukrainie.

Ural model 43206 jest produkowany od 1996 roku. Dwuosiowy układ podwozia pozwolił zwiększyć rozstaw osi o prawie metr w porównaniu z modelem trzyosiowym 4320 - z 3525 mm do 4405 mm. W samochodach z tzw. kabiną brygadową ładowność pojazdu wynosi 3600 kg. Wersja wojskowa jest wyposażona w 11-litrowy silnik wysokoprężny YaMZ-236NE23 o mocy 230 KM. (883 Nm) i manualną 5-biegową skrzynię biegów. Zużycie paliwa to około 30-70 litrów na 100 km. Prędkość maksymalna – 85 km/h.

Info: Autocentre.ua

Przeczytaj też:
Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych po 2035 r. – jak nowe prawo wpłynie na rynek aut używanych?

Od 2035 r. w Unii Europejskiej nie kupimy nowego samochodu osobowego lub dostawczego z napędem spalinowym. Ta przełomowa decyzja redefiniuje transport kołowy na terenie Starego Kontynentu.

MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

Wyszukiwarka

Informacje