Ciężarówka zakończyła jazdę w kanale - video

Kierowca ciężarówki wjechał do wody ciężarówką

Kierowca ciężarówki stracił kontrolę i wpadł prosto do wody. Służby ratownicze były zajęte przez cały sobotni dzień, aż do niedzieli.

 

W sobotę 2 kwietnia br. polski kierowca ciężarówki jechał drogą N468, omijając A20 między Maassluis i Vlaardingen, która została zamknięta z powodu robót drogowych. Niestety oficjalnie na tej wąskiej drodze dozwolony jest tylko lekki ruch towarowy do 20 ton. Ciężarówka, z ładunkiem owoców ważącym około dwa razy więcej, nie powinna się tam znaleźć.

Problemem dla ratowników było wydobycie 40-tonowego zestawu. Nie bardzo było wiadomo, jak wydobyć ciągnik siodłowy oraz załadowaną, po brzegi, owocami naczepę. Wezwano dwa samojezdne dźwigi. Początkowo chciano odłączyć ciągnik od naczepy, jednak początkowo nie udawało się rozpiąć zestawu. Po wielu nieudanych próbach w końcu ratownicy oddzielili pojazdy. Dopiero wieczorem wydobyto pojazdy z wody.

 

Przeczytaj też:
Beczka też może być przeładowana

W dniu 3 sierpnia br. inspektorzy z wrocławskiego oddziału ITD zatrzymali do kontroli w gminie Długołęka kierowcę ciężarówki, który przewoził nieczystości ciekłe.

Transporty zwierząt pod kontrolą

W ostatnim czasie nasiliły się kontrole transportów zwierząt. Pomimo jasnych przepisów oraz odpowiednich szkoleń kierowców ciężarówek, nadal stwierdza się dużo nieprawidłowości.

Siedemdziesiąt ton zamiast czterdziestu i 28 tys. kary

70,6 t zamiast dopuszczalnych 40 t ważył zestaw przewożący w dwóch kontenerach części do samochodów ciężarowych.

O ile przeładowany Sprinter?

Niewiele trzeba, aby przeładować dużego busa. W tym przypadku, o kłopotach z policją, zaważyło kilka worków cementu.

Usprawnienia ciężarówki nie wzbudziły aprobaty inspektorów

Pechowo rozpoczął weekend kierowca ciężarówki w późne piątkowe popołudnie. W dniu 8 lipca inspektorzy transportu drogowego rozpoczęli przygotowania do działań ukierunkowanych na kontrole kierowców nierespektujących obowiązującego do godz. 18:00 zakazu ruchu dla pojazdów ciężkich.

Zatrzymani na wakacyjnym zakazie

Kierowcy ciężarówek jechali podczas wakacyjnych zakazów i ograniczeń ruchu. Przewozili ładunki, które nie były zwolnione z zakazu jazdy ciężarówką.

Są pierwsze mandaty za łamanie wakacyjnych zakazów jazdy ciężarówkami

Wykonanie przewozu drogowego w czasie obowiązywania wakacyjnych ograniczeń ruchu ustanowiony dla pojazdów ciężarowych powyższej 12 ton dopuszczanej masy całkowitej okazało się kosztowne dla przewoźnika z Polski i Irlandii.

Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje