MAZ pręży muskuły przed wielkim bratem

MAZ ciężarówki

Wystawa poświęcona obchodom Dnia Jedności narodów Białorusi i Rosji trwa w Moskwie od 2 do 9 kwietnia 2022 roku.

 

O czym będą mogli rozmawiać przedstawiciele branży motoryzacyjnej tych dwóch krajów? Zapewne, jak znaleźć się w nowej rzeczywistości, będąc odciętymi od dostaw komponentów i nowych technologii.

Dzięki wystawie Rosjanie mogli zobaczyć ciągniki siodłowe MAZ-643028 oraz wywrotki MAZ-65012V. Nowoczesne białoruskie pojazdy wyposażono w jednostki napędowe Euro-5. Ciągnik siodłowy jest prezentowany w połączeniu z naczepą wywrotką MAZ-954900 o objętości 38 metrów sześciennych. Naczepa ma ładowność ponad 40 ton i jest wyposażona w dwie podnoszone osie. Z kolei wywrotka MAZ-65012V, przeznaczona do transportu ładunków masowych na placach budowy, ma masę całkowitą 33,5 t i ładowność 20 t. Objętość muldy wywrotki wynosi 15,4 m3. Szeroko reprezentowana jest również gama pojazdów komunalnych MAZ. Rosjanie znają śmieciarki KM-7028-56 na podwoziu MAZ-5340S2. Model ten z zabudową MOSKOMMASH przeznaczony jest do zbierania odpadów komunalnych stałych z kontenerów, ich zagęszczania, transportu i zmechanizowanego rozładunku. Pojazd jest wyposażony w silnik YaMZ-53653 Euro-5 i 9-biegową skrzynię biegów. Śmieciarka mieści 16 m3 odpadów.
Innym przykładem współpracy z rosyjskim producentem MOSKOMMASH śmieciarki kontenerowe PB 7028-11. Model oparty jest na podwoziu MAZ-555025 z silnikiem klasy środowiskowej Euro-5 i 9-biegową skrzynią biegów. Udźwig podnośnika bramowego wynosi 8 ton, a pojemność zabudowy wynosi od 6 do 8 m3.

Miński Zakład Samochodowy prezentuje szeroki zakres pojazdów, na który w tym kraju jest stały niemalejący popyt. Czas jest niezwykły i międzynarodowe wydarzenia, wystawiennicze, na terytorium agresora wojennego, nabierają szczególnego znaczenia - niekoniecznie budzi to w naszej opinii pozytywne skojarzenia.

Info: MAZ.by

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje