Na horyzoncie... brak AdBlue

AbBlue ciężarówki

Na tle wojny Rosji z Ukrainą dostawy gazu mogą ulec znacznemu pogorszeniu, dlatego rząd w Niemczech ogłosił poziom wczesnego ostrzegania.

 

Gaz ziemny jest surowcem do AdBlue. Dlatego potencjalny brak gazu wpłynąłby również na dostępność AdBlue. Minister gospodarki Bawarii Hubert Aiwanger wezwał rząd federalny do przygotowania się na wąskie gardło dostawach AdBlue. Dostawy są gwarantowane przez kilka następnych tygodni. Ceny AdBlue ostatnio wzrosły z około jednego euro do obecnie 1,49 euro za litr.

- Chociaż dostawa jest gwarantowana przez kilka następnych tygodni, to jednak rząd federalny musi teraz podjąć środki ostrożności, aby w razie kryzysu ciężarówki mogły kontynuować jazdę bez dodawania AdBlue. Dostawa żywności i innych artykułów codziennego użytku przez naszych spedytorów byłaby wtedy ważniejsza niż przestrzeganie unijnych wartości emisji - wyjaśnia minister gospodarki Niemiec Hubert Aiwanger.

Minister planuje skontaktować się w tej sprawie z federalnym ministrem transportu i federalnym ministrem gospodarki. Uruchamiany jest już zespół kryzysowy, w skład którego wchodzą Federalne Ministerstwo Gospodarki, Federalna Agencja Sieci, przedstawiciele zarządzających obszarami rynku gazu, operatorzy i stowarzyszenia systemów przesyłowych oraz przedstawiciele państw .

 

 

Przeczytaj też:
Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Czy zachodni producenci samochodów powrócą do Rosji?

Brak komponentów czy surowców wydobywanych w Ukrainie oraz Rosji, a także międzynarodowe sankcje – to tylko część kryzysów spowodowanych wojną. Wojna trwa również na rynku motoryzacyjnym.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Wyszukiwarka

Informacje