Koncepcja autonomicznych ciężarówek przyspiesza

MAN TGX autonomiczne ciężarówki

Projekt badawczo-rozwojowy ATLAS-L4 (zautomatyzowany transport między centrami logistycznymi, poziom 4) koncentruje się na eksploatacji autonomicznych ciężarówek na publicznych autostradach.

 

MAN Truck & Bus, wraz z grupami dostawców Bosch, Leoni i Knorr-Bremse, zamierza wprowadzić na drogi autonomiczne pojazdy ciężarowe.

Wraz z pozostałymi partnerami MAN chce opracować samochód ciężarowy, który będzie mógł jeździć tam i z powrotem między węzłami logistycznymi - oczywiście bez udziału kierowcy.

- Dla MAN ATLAS-L4 jest ważnym krokiem na drodze do automatyzacji hub-hub, zgodnie z założeniami Logistyki 4.0. Posiadanie ważnych partnerów projektu ATLAS-L4 jest nieocenioną zaletą w odniesieniu do wysokich wymagań dotyczących bezpieczeństwa i przydatności operacyjnej, jakie stawiane są autonomicznemu transportowi drogowemu - mówi dr Frederik Zohm, członek zarządu i odpowiedzialny za badania i rozwój w MAN Truck & Bus.

Kilka lat temu MAN Truck & Bus z powodzeniem wprowadził projekt autonomicznych ciężarówek dla służb drogowych, które mogły poruszać się jedna za drugą i np. obsługiwać przydrożne pobocza lub czyścić oznakowanie drogi. Znamy również koncepcje autonomicznych zestawów poruszających się w portach lub w dużych centrach logistycznych. Nowy projekt MAN-a ma być gotowy do realizacji do połowy dekady.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje