Volkswagen Financial Services OSP

Volkswagen Financial Services przekazał 20 samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom.

 

Samochody będą przez 6 miesięcy wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących. Volkswageny: Transporter T6 oraz Caddy trafiły do 20 wybranych jednostek OSP położonych przede wszystkich w województwach przygranicznych – podkarpackim, lubelskim oraz podlaskim. Samochody zasiliły szeregi m.in. OSP Medyka, OSP Ustrzyki Dolne i OSP Hrubieszów. Są doskonale przystosowane do zadań stojących przed ochotnikami: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki. Volkswageny Transportery T6 mają też napęd 4x4, co jest dodatkowym atutem w codziennej pracy strażaków.
Każdy z 20 pojazdów przekazanych bezpłatnie przez Volkswagen Financial Services został dokładnie sprawdzony technicznie. Wyposażono je w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom.

– W obecnej sytuacji niezbędna jest każda forma wsparcia. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i dlatego staramy się pomóc tak, jak umiemy najlepiej. Po raz kolejny przekazujemy nasze samochody strażakom ochotnikom. Czynimy to bez wahania, z odruchu serca. Nasze pojazdy będą służyć w transporcie osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz miejsc zakwaterowania czy przewożeniu niezbędnych towarów – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services Polska.

To już kolejna odsłona wsparcia, którą Volkswagen Financial Services realizuje wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Inicjatywę rozpoczęto wiosną 2020 roku i od tego czasu pojazdy z logo VWFS wspierają strażaków ochotników w staraniach na rzecz lokalnych społeczności w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały m.in. działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii. Samochody VWFS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów.

Jesteśmy pełni podziwu dla pracy i poświęcenia strażaków ochotników, dlatego już kolejny rok z rzędu wspieramy ich w sposób, w jaki możemy najlepiej, czyli zapewniając mobilność. Strażacy od lat otwierają rankingi zaufania, ciesząc się najwyższym uznaniem wśród lokalnych społeczności. Zawsze są blisko ludzkich spraw, pierwsi na posterunku i dlatego potrzebują sprawnych pojazdów. Cieszy nas fakt, że nasze wsparcie jest docenione i że przekazane przez nas samochody pomagają w codziennych działaniach – dodaje Dariusz Brodnicki, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Wsparcie OSP to jedne z wielu działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, jakie realizuje Volkswagen Financial Services, a które dotyczą sytuacji w Ukrainie. Firma już w pierwszych dniach od wybuchu wojny zaangażowała się w pomoc, użyczając 10 samochodów na potrzeby Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie. Przekazane przez VWFS modele to: VW Caravelle, VW Caddy oraz ŠKODA Octavia Kombi. Samochody trafiły do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem w zależności od zapotrzebowania jest pomoc w transporcie uchodźców oraz przewożeniu niezbędnych towarów.

Przeczytaj też:
Stellantis uruchomi III zmianę w fabryce samochodów dostawczych w Gliwicach Zakład produkuje modele Peugeot Boxer, Citroën Jumper i Opel/Vauxhall Movano w wersji furgon, a także bazy pod zabudowy kamperów.
Samochody na wynajem - koszty Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Czym charakteryzuje się ta forma finansowania i dlaczego stanowi realną konkurencję dla leasingu, czy zakupu auta za gotówkę? Posiadanie fabrycznie nowego samochodu to marzenie niejednego z kierowców. Z wynajmem długoterminowym to marzenie można spełnić prosto i bezpiecznie, sprawdźmy jak.
X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.
Pierwszy elektryczny Volkswagen Transporter obchodzi jubileusz Pięćdziesiąt lat temu, 20 kwietnia 1972 roku, na Targach Przemysłowych w Hanowerze zaprezentowano pierwszy samochód elektryczny Volkswagena oparty na dostawczym modelu T2.
Tych marek samochodów Rosjanie długo nie zobaczą Prawie wszystkie zagraniczne samochody wkrótce znikną z rosyjskich salonów sprzedaży.
Volkswagen Multivan w nowych wersjach lakierów Nowy Volkswagen Multivan - dostępny w czterech wersjach: Multivan, Life, Style i Energetic – może być polakierowany w jednym z szerokiej palety lakierów podstawowych, metalizowanych, czy perłowych.
Rosyjscy dealerzy samochodów narzekają na wysokie ceny Dwa tygodnie temu, kiedy rozpoczęto ukraińską operację specjalną i zaczęto aktywnie nakładać sankcje na Rosję, chińscy producenci samochodów stanęli przed szeregiem problemów logistycznych i ekonomicznych.
Rosja bez Forda, Volkswagena i wielu innych marek Z powodu wojny z Ukrainą w Rosji zawiesił swoją działalność Ford Motor. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem amerykańskiego producenta, decyzja wchodzi natychmiast w życie.
Jak oszukują producenci kamperów Producenci samochodów kempingowych stoją przed dylematem. Z jednej strony klienci oczekują coraz większego komfortu i nowinek technicznych. Ale mieszkania na kółkach nie powinny być cięższe, bo w przeciwnym razie klienci, z prawem jazdy kategorii B, nie mogliby nimi jeździć.