Autostrada Yug

Wywrotki wiozą pomoc

Niecodzienny konwój wywrotek wyruszył z pomocą humanitarną.

 

Pomoc humanitarna i dostawy podstawowych środków do życia jest bardzo potrzebna mieszkańcom Ukrainy szczególnie tym w głębi kraju, gdzie toczą się aktywne działania wojenne. Do transportów wykorzystywane są najróżniejsze pojazdy. I tak, na przykład, jeden z gigantów budownictwa drogowego w Ukrainie, firma Avtostrada Yug, dostarczyła swoją flotą pojazdów, produkty dla mieszkańców obwodu chersońskiego. W dniu 19 marca, konwój kilkunastu ciężarówek Ford Truck dostarczył ponad 300 ton leków, żywności, odzieży i artykułów higienicznych.

Na zdjęciu wywrotki Ford Trucks, z których każda, w czasie pokoju, przewozi do 26 ton materiałów budowlanych. Obecnie w ich muldach, o pojemności 24 m3, można pomieścić sporą liczbę ładunku humanitarnego w opakowaniach. Jak widać, w obecnej sytuacji, każdy samochód jest potrzebny i każda pomoc jest na wagę złota.

Info: Autocentre.ua

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.