MAN Truck Pomoc Ukrainie

MAN Truck & Bus dla Ukrainy

We wszystkich jednostkach i spółkach MAN Truck & Bus jest obecnie pełna gotowość do organizowania zbiórek pieniężnych i różnych innych form pomocy.

 

Od wybuchu wojny w Ukrainie pracownicy MAN na szeroką skalę włączyli się w pomoc potrzebującym. Zbierali środki pomocy, organizowali transporty, przekazywali pieniądze i oferowali bezpośrednią pomoc uchodźcom. W miarę możliwości MAN wspiera organizacje charytatywne, udostępniając im swoje pojazdy. Wiele zakładów produkcyjnych i spółek handlowych dostarcza zebrane dary do regionów objętych kryzysem i przewozi uchodźców w bezpieczne miejsca.

- Gotowość naszych koleżanek i kolegów do pomocy potrzebującym jest zadziwiająca. A wola pomocy nie ustaje. Jesteśmy dumni, że pracownicy MAN z takim zaangażowaniem włączają się w akcje, wykazując przy tym ogromną pomysłowość. Cieszymy się, gdy nasza pomoc dociera do jej adresatów. Sytuacja jest dynamiczna, stałe pojawiają się nowe potrzeby. W MAN wspólnie uzgadniamy działania, aby zapewnić jak najszerszą i dobrze ukierunkowaną pomoc - mówi Fabian Heidinger, koordynator akcji pomocy w koncernie MAN.

Szczególną gotowość do udzielania wsparcia obserwujemy w zakładach i spółkach handlowych w krajach graniczących bezpośrednio z Ukrainą. Na przykład w Polsce, gdzie pracownicy MAN zorganizowali transport i noclegi dla ukraińskich koleżanek i kolegów, którzy wraz z członkami rodzin opuszczali swoją ojczyznę. Ponadto dostarczyli do granicy artykuły spożywcze i artykuły higieniczne pierwszej potrzeby.
Przy organizacji licznych zbiórek dla potrzebujących pracownicy spółek i zakładów MAN we wszystkich krajach często współpracują z organizacjami partnerskimi. Na przykład, cotygodniowe transporty z pomocą zebraną przez Słowację, w które włączyła się także spółka MAN Austria, realizowane są za pośrednictwem partnerów z terenów przygranicznych w Ukrainie, gdzie organizowana jest ich dalsza dystrybucja. W pierwszym transporcie dostarczono 10 000 konserw z artykułami spożywczymi oraz leki, śpiwory i generatory prądu.

Udostępnienie pojazdów jest istotnym aspektem pomocy. Spółka MAN Truck & Bus France udostępniła służbie obrony cywilnej, która we Francji jest odpowiedzialna za koordynację przekazywania darów, pięć pojazdów ciężarowych MAN i innych firm partnerskich współpracujących z MAN. Dzięki temu na granicę polsko-ukraińską zostało już przewiezionych z Francji wiele ton towarów. W Polsce pracownicy MAN udostępnili dziennikarzom samochody dostawcze TGE, dzięki którym również redakcje magazynów branżowych mogły włączyć się w akcje pomocowe.

Także pracownicy spółek i zakładów na terenie Niemiec mogą się pochwalić znakomitą współpracą między inicjatywą prywatną, firmą MAN i organizacjami partnerskimi. W Norymberdze i Monachium wolontariusze posortowali ponad 1800 paczek z darami i zapakowali je na ponad 100 europaletach. Dzięki temu dwa pojazdy ciężarowe MAN z 34 paletami darów zebranych w ramach akcji zorganizowanej w MAN mogło wyruszyć do północnej Rumunii. Tam znajduje się główny punkt logistyczny obsługiwany przez organizację charytatywną Zakonu Joannitów Johanniter Unfallhilfe e.V., która jako partner MAN przekazuje pomoc do Ukrainy. Także zakład produkcyjny podzespołów w Salzgitter udostępnił samochód TGE, który przewiózł liczne dary na granicę. 
W ramach inicjatywy "Brucker helfen der Ukraine" podjętej w miejscowości Fürstenfeldbruck koło Monachium firma MAN udostępniła zestaw z ciągnikiem TGX. Za kierownicą usiadło dwóch pracowników MAN, którzy bez wynagrodzenia przewieźli załadowany po brzegi darami TGX do Lublina. Stacja serwisowa MAN z Dortmundu, we współpracy ze stowarzyszeniem pomocy dzieciom, zorganizowała zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby. Pracownicy oddziału w Hagen z własnej inicjatywy dostarczyli wiele ton środków pomocy do Krakowa, gdzie przekazali je miejscowej organizacji Caritas. W regionie dystrybucyjnym Północ-Południe zakłady MAN wsparły akcję pomocy organizowaną przez firmę spedycyjną Spedition Bode, która dostarczyła do Warszawy 15 ciężarówek wypełnionych rzeczami dla potrzebujących. Region sprzedaży Południe zebrał od niemieckich stacji serwisowych ponad 500 apteczek, które zostały dostarczone do Ukrainy.

Pracownicy MAN solidaryzują się z potrzebującymi. Świadczy o tym ogromna chęć przekazywania dóbr materialnych w obecnym kryzysie, a teraz demonstrują to także, przekazując darowizny pieniężne. Pieniądze trafiają na konto przyznane przez ONZ na pomoc dla uchodźców w związku z sytuacją na Ukrainie. Volkswagen od wielu lat jest partnerem programu ONZ ds. uchodźców (UNHCR). Przedstawiciele UNHCR ściśle współpracuje z władzami Ukrainy i krajów sąsiednich w celu zorganizowania pomocy nadzwyczajnej. Pracownicy i wolontariusze są w pogotowiu, aby nieść pomoc humanitarną i zaopatrywać ludność Ukrainy w artykuły codziennej potrzeby. Grupa Volkswagen przekazała ONZ już milion euro w imieniu wszystkich swoich marek na pomoc humanitarną uchodźcom.

 

Przeczytaj też:
MAN Trucknology Festival - 220 ciężarówek i 7000 gości Dawniej MAN Trucknology Days obecnie MAN Trucknology Festival to impreza dla transportowców, którzy interesują się nowościami branży pojazdów ciężkich.
MAN Truck & Bus szuka najładniejszej ciężarówki MAN Truck & Bus zorganizował konkurs MAN Truck Champions 2023, aby nagrodzić najładniejszą ciężarówkę.
Nowa hala zakładu MAN Truck w Niepołomicach już gotowa Zaledwie po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego firma MAN Trucks z powodzeniem zakończyła rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach.
RIO i Webfleet wspólnie dla ciężarówek MAN, Scania i dostawczych Volkswagenów Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.
Nowa hala produkcyjna MAN w Norymberdze już gotowa Nowa hala produkcyjna jest jednym z największych projektów budowlanych w zakładach MAN SE w Norymberdze.
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.
MAN TGS śmieciarka z systemem OptiView