Actros skradziony

Straż graniczna zatrzymała ciężarówkę poszukiwaną od siedmiu lat

Straż graniczna z Druskiennik zatrzymała ciężarówkę z ładunkiem czekolady prowadzoną przez obywatela Białorusi. Kontrola wykazała, że kradzieży pojazdu dokonano siedem lat temu. W tym czasie ciężarówka bezkarnie jeździła po drogach.

 

Jak wynika z raportu litewskiej straży granicznej, w poniedziałek pogranicznicy, wspierając się funkcjonariuszami FRONTEX, sprawdzili dokumenty ciężarówki Mercedes Benz Actros z naczepą Schmitz Cargobull. Ciężarówkę prowadził 43-letni Białorusin, która była oznaczona rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi. Zestaw przewoził ładunek czekolady za granicę. Dokumenty kierowcy ciężarówki były w porządku, litewski dowód rejestracyjny naczepy również nie budził podejrzeń, ale podczas kontroli straż graniczna zwróciła uwagę na numer nadwozia ciągnika siodłowego.

Okazało się, że Actros wyprodukowany w 2010 roku został skradziony pięć lat później w Niemczech. Do wyjaśnienia sprawy kierowca spędzi czas w areszcie, a pojazdy odholowano na parking policyjny. Właściciel odbierze tylko samą naczepę z ładunkiem czekolady.