Volvo Trucks Kaluga

Volvo Trucks zawiesza działalność w Rosji

Volvo Trucks zamyka fabrykę samochodów ciężarowych w Kałudze w Rosji i natychmiast zaprzestaje sprzedaży samochodów ciężarowych w Rosji.

 

Trzeba przyznać, że po blokadzie systemu rozliczeń międzybankowych Swift i tak już zostało niewiele do zrobienia. Rozliczenie pomiędzy wieloma podmiotami z Rosja stały się niemożliwe. Jednak liczą się gesty i to stwierdzenie Volvo Trucks jest mocnym akcentem deklarującym "nie dla napaści wojennych".
Szwedzka marka samochodów ciężarowych jest ważnym graczem na rosyjskim rynku samochodów ciężarowych i ma własną fabrykę w Kałudze. Tam też są budowane kabiny do ciężarówek, które wykorzystują fabryki w Europie. Nie ogłoszono dalszych planów i jakie będą ewentualne konsekwencje dla produkcji ciężarówek Volvo w Europie.

- Z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, sytuacji w regionie oraz zmieniających się sankcji i zasad kontroli eksportu, Grupa Volvo jest zmuszona do natychmiastowego zawieszenia wszelkich działań w Rosji i podjęcia dalszych kroków w celu przestrzegania obowiązujących przepisów. Środki obejmują tymczasowe wstrzymanie wszystkich działań związanych ze sprzedażą, serwisem i dystrybucją części w Rosji oraz natychmiastowe zatrzymanie produkcji samochodów ciężarowych w zakładzie w Kałudze - czytamy w oświadczeniu Volvo Trucks AB.

Oznacza to również, że przewoźnicy, którzy potrzebują części do ciężarówek Volvo, nie mogą ich już nabyć w oficjalnych kanałach dystrybucji w Rosji. Inne europejskie marki samochodów ciężarowych, które działają w Rosji, prawdopodobnie również zostaną zmuszone do podjęcia tych kroków z powodu trudności w rozliczeniach z bankami.

Wcześniej ze współpracy z rosyjskim Kamazem wycofał się Daimler Truck do niego dołączył też amerykański producent silników do ciężarówek Cummins Inc. Od 2006 roku firma Cummins dostarcza część jednostek napędowych dla ciężarówek, autobusów z logo Kamaz.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.