Olbrzymi karambol w Czechach. Uszkodzonych 16 ciężarówek (video)

D5 Czechy

Wczoraj podczas wypadku zderzyło się 38 pojazdów, 22 samochody osobowe i 16 ciężarówek.

 

Autostrada D5 została zamknięta z powodu ogromnego wypadku w pobliżu miejscowości Žebrák, 33 km od Pragi. Tuż przed incydentem na trasie miały być bardzo obfite opady śniegu. Kierowcy tracili kontrolę nad pojazdami, a samochody zderzały się ze sobą. Pierwsze doniesienia mówiły, że uszkodzeniu uległo około dziesięciu ciężarówek i kilkunastu samochodów osobowych. Teraz jednak 36 pojazdów, w tym do 16 ciężarówek.

Co najmniej sześć osób zostało rannych, dwie z nich wymagały transportu lotniczego do Pragi, trzy pozostałe pozostały w miejscowym szpitalu w Hořovicach, a jedna osoba została wyleczona na miejscu. Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia i rozległe uszkodzenia wielu pojazdów, te stosunkowo niskie statystyki można określić, jako duże szczęście dla uczestników karambolu.

Ogłoszono drugi etap alarmu. Na miejscu interweniowało 11 jednostek straży pożarnej. Ratownicy musieli sprawdzić wszystkie pojazdy pod kątem obrażeń, a także wyeliminować niebezpieczeństwo pożaru.

Całkowita długość korka z uszkodzonych samochodów wynosiła 150 metrów, a autostrada D5 do Pragi była całkowicie zablokowana. Około południa zamknięto również przeciwny pas i utworzono tam lądowisko dla helikopterów. Według szacunków odblokowanie drogi miało nastąpić około godziny 20:00.Przeczytaj też:
Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Potroi się liczba odcinkowych pomiarów prędkości

Ponad 170 km tras w Polsce znajduje się obecnie pod kontrolą Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W planach jest uruchomienie kolejnych, co zwiększy łączną długość kontrolowanych odcinków do prawie 600 km.

Kolejna partia samochodów ciężarowych dla dużego przewoźnika z Wielkopolski DAF Driver Challenge 2022 w Czechach i na Słowacji

U naszych południowych sąsiadów rozpoczyna się kolejna tura DAF Driver Challenge 2022 – konkursu, który wyszukuje najlepszych kierowców ciężarówek i daje im możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami.

Certyfikowany parking dla ciężarówek - co to takiego?

Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie (C/2022/2055) w sprawie norm UE dotyczących bezpiecznych parkingów dla ciężarówek i ich certyfikacji. W przyszłości normy powinny pozwolić na wyciągnięcie wniosków na temat poziomu obsługi i bezpieczeństwa miejsc parkingowych.

Ceny paliw w Niemczech pod kontrolą

Po silnych wahaniach cen paliw na stacjach benzynowych Federalny Urząd Antymonopolowy chce skontrolować operatorów paliwowych. Celem jest ustalenie przyczyn drastycznie wysokich cen paliw.

Wyszukiwarka

Informacje