Zimna niespodziewana kąpiel kierowcy ciężarówki

Zimna kąpiel kierowcy ciężarówki

Na Wschodzie wiele jest jeszcze dróg, które przebiegają przez rzekę. W Tatarstanie podczas przeprawy przez Kamę w rzece ugrzęzła ciężarówka.

 

Do incydentu doszło w pierwszym tygodniu stycznia, kiedy kierowca ciężarówki prawdopodobnie zignorował oznakowanie. W pełni załadowany pojazd próbował przeprawić się przez zamarzniętą rzekę Kamę, gdzie oficjalnie oznaczono drogę, ale tylko dla pojazdów do 3,5 tony. Lód nie wytrzymał nacisku kół ciężarówki i pękł pod naciskiem 35 tonowego zestawu. Pojazd znajdował się około 50 metrów od brzegu. Cały zespół zanurzył się w odmętach rzeki, jak widać na zdjęciu, ciągnik zanurzył się aż po dolną linię okien.

Na szczęście kierowca zdołał otworzyć drzwi i uciekł na ląd. Nie odniósł żadnych obrażeń. Jednak władze lokalne mają poważny problem i sprawą musiało zająć się ministerstwo ds. sytuacji kryzysowych, gdyż szlak drogowy został całkowicie zablokowany, co bez wątpienia jest uciążliwe dla mieszkańców. Inną kwestią jest również wydobycie ciężkiego zestawu z rzeki. Trudno sobie wyobrazić łatwy sposób na wyciągnięcie Scanii z rzeki.

Wspomniany ciągnik siodłowy to Scania R440 Highline. Malowanie naczepy wskazuje na firmę "Orda' mającą swoją siedzibę pod Krasnojarskiem na środkowej Syberii. Jak można obliczyć uszkodzona ciężarówka znajduje się obecnie ok. 3 tys. kilometrów od bazy.

Info: Rt.rbc.ru

 

Przeczytaj też:
Holowanie na autostradzie

Holowanie jednej ciężarówki przez drugą wzbudziło niepokój innych kierowców, którzy niezwłocznie poinformowali policję.

Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Pijany kierowca ciężarówki na Dolnym Śląsku

Groźny wypadek spowodował pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy.

Kolejna odzyskana naczepa

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wywóz naczepy skradzionej na terytorium Czech.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Wyszukiwarka

Informacje