Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Martin-Lundstedt-ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

 

ACEA co roku wybiera nowego prezesa. Martin Lundsted z Volvo Group zastąpił Martina Dauma, dyrektora generalnego Daimler Truck. Zadaniem nowego przewodniczącego Rady Dyrektorów ds. CV ACEA, będzie skuteczne wprowadzenie napędów bezemisyjnych w transporcie drogowym.

Martin Lundstedt, Volvo Group:
- 2022 będzie decydującym rokiem na drodze do bezemisyjnego transportu drogowego towarów. Elektryczne ciężarówki akumulatorowe są gotowe, aby wyjechania na drogi, a ciężarówki na ogniwa paliwowe wkrótce pójdą w ich ślady. Jednak zdolność operatorów transportowych do inwestowania w ciężarówki o zerowej emisji jest bezpośrednio związana z dostępnością odpowiedniej infrastruktury ładowania i tankowania.

 

Parlament Europejski i rządy krajowe omawiają obecnie proponowane rozporządzenie w sprawie infrastruktury dla pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi (AFIR). Rozmowy dotyczą infrastruktury ładowania i tankowania dla każdego państwa członkowskiego UE. Komisja Europejska ma również zaproponować zmienione normy CO2 dla pojazdów ciężarowych jeszcze w tym roku.

Infrastruktura do ładowania elektrycznych ciężarówek to jest to coś, czym AFIR musi się pilnie zająć. Żaden operator transportu nigdy nie kupi samochodu elektrycznego, jeśli nie będzie mógł go naładować w drodze.

ACEA przypomina również, że wymagania dotyczące infrastruktury dla samochodów ciężarowych są zupełnie inne niż dla samochodów osobowych – szczególnie w odniesieniu do lokalizacji, przestrzeni i minimalnych poziomów mocy wyjściowej.

 

 

Przeczytaj też:
Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Przedsiębiorcy wybierając firmowe auta, patrzą przede wszystkim na cenę zakupu

Cena jest obecnie głównym kryterium decydującym o wyborze samochodów w firmach z sektora MŚP - wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Ekonomia współdzielenia w przedsiębiorstwach. Czy należy zmienić myślenie?

Co czwarta firma chce dzielić się swoimi maszynami, autami a nawet pracownikami z innymi firmami. Świat idzie w kierunku używania, a nie posiadania, i przedsiębiorcy z sektora MŚP chcą się w ten trend wpisać.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Indeka odbiera kolejne Renault Trucks

Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

Wyszukiwarka

Informacje