Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

Trucker China

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

 

Sytuacja miała miejsce daleko od nas, jednak czyż "wpadki" kierowców ciężarówek nie zdarzają się również i u nas? Być może nie raz wjechałeś na złą drogę lub nawigacja zapędziła Cię w przysłowiowy "kozi róg". Tym razem pechowa sytuacja spotkała chińskiego kierowcę ciężarówki, który zbytnio zaufał urządzeniu GPS. Sytuacja miała miejsce w sobotę, pierwszego stycznia - pierwszego dnia nowego roku. Ów kierowca trafił na górską drogę, wąską i pełną urwisk w regionie Changzhi, w prowincji Shanxi. To miał być skrót, który w rezultacie okazał się długotrwałą udręką.

Kierowca ciężarówki nie znał dobrze regionu i nie wyobrażał sobie, że droga będzie aż tak niebezpieczna. Początkowo był to szeroki pas drogi. Kiedy stwierdził, że niebezpiecznie jest jechać dalej, próbował cofnąć. W rezultacie jego ciężarówka zawisła nad na ponad 100 metrowym urwiskiem.

Wezwano ekipę ratunkową i wydobyto kierowcę ciężarówki z jego kabiny. Ratowanie ciężarówki ciężarówki zajęło więcej czasu. Droga była zamknięta, aż do 4 stycznia.

Link do filmu na Twitterze z akcji ratowniczej ciężarówki: https://twitter.com/i/status/1478662555933429760

Przeczytaj też:
Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Wyszukiwarka

Informacje