Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

Foton

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

 

Oprócz pochwały układu napędowego, na który składa się silnik Cummins o mocy 580 KM z 12-biegową zautomatyzowaną manualną skrzynią biegów ZF, sędziowie wysoko ocenili również jego wygląd zewnętrzny.

Pani Yu Jing,  przewodnicząca konkursu  Chinese Truck of the Year

Pani Yu Jing, przewodnicząca konkursu Chinese Truck of the Year

- Dzięki futurystycznemu wyglądowi, dopasowanemu kolorystycznie projektowi Foton Daimler Auman Galaxy osiągnął idealną równowagę między estetyką projektu a praktycznością - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. W ocenie Chińskiej Ciężarówki Roku zorganizowanej w październiku 2021 r. członkowie Jury Chińskiej Ciężarówki Roku wyrazili uznanie dla wyglądu i kabiny Foton Daimler Auman Galaxy. Jury wysoko oceniło również wnętrze kabiny i jej funkcjonalność.

W oparciu o zasady konkursu, nagroda Chinese Truck of the Year (CTOY) ma być przyznawana chińskim ciężarówkom o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, które zostały wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kluczowymi wskaźnikami oceny są ekonomia, bezpieczeństwo, komfort, ochrona środowiska, TCO (całkowity koszt posiadania) itp.

 

 

 

Przeczytaj też:
Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Indeka odbiera kolejne Renault Trucks

Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

Grupa Wielton przejmuje hiszpańskiego producenta naczep Guillén

Grupa Wielton przejęła 80% udziałów w hiszpańskiej firmie Guillén Desarrollos Industriales S.L., będącej producentem naczep i przyczep o ponad 125-letniej historii. Przejęcie nastąpiło za kwotę 4,6 mln EUR, przy czym wartość ostateczna będzie znana po dokonaniu audytu wyników rocznych spółki. Przejęcie pozostałych 20% udziałów planowane jest w 2026 roku w modelu earn-out, w którym cena będzie oparta o zysk EBITDA wypracowany w 2025 roku.

Ewolucja w ciężarówkach budowlanych

Pierwsze pojazdy znalazły zastosowanie nie tylko w transporcie drobnicy, ale szybko zostały zauważone również przez rzemieślników i budowlańców, jako doskonałe do przewożenia narzędzi i materiałów budowlanych.

Wyszukiwarka

Informacje