Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Wiadukt katastrofa

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

 

Niestety w wypadku zginęły cztery osoby, a co najmniej osiem innych zostało rannych. Mogło być gorzej, gdyż akurat w tym czasie, zamknięto drugi kierunek ruchu remontując część nawierzchni.

W regionie Ezhou w prowincji Hubei w Chinach na wiadukt wjechał zestaw przewożący ładunek ponadnormatywny. Zaledwie po kilkudziesięciu metrach jazdy po wiadukcie jego odcinek, o długości około 100 metrów, zawalił się. Konstrukcja wraz z ciężarówką spadła na samochód przejeżdżający pod wiaduktem.

Według chińskich serwisów informacyjnych ten odcinek drogi nie mógł przyjąć tak ciężkich ładunków, mówiąc krótko transport tą drogą nie powinien się odbyć. Prawdopodobnie zawinił urzędnik wydający zezwolenie i wytyczając trasę na ciężki transport.

Przeczytaj też:
Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Wyszukiwarka

Informacje