IVECO Daily nowy

Jest już milion sześćset tysięcy IVECO Daily!

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładzie w Suzzarze (we Włoszech), który jest centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.

 

Daily to prawdziwie kultowy model, którego kolejne generacje od ponad 40 lat sukcesywnie wprowadzają nowe rozwiązania, przesuwając granice innowacyjności, wszechstronności i efektywności oraz wyprzedzając zmieniające się potrzeby użytkowników. Marka IVECO wprowadza w nim przełomowe, nowatorskie i pionierskie w branży rozwiązania, zachowując jednocześnie ciągłość rodowodu. Te wyjątkowe atuty są fundamentem nieprzerwanych sukcesów Daily na rynku. Model jest liderem pod względem ładowności (wersja 7‑tonowa) oraz punktem odniesienia w segmencie lekkich pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym.

Zespół fabryki w Suzzarze pracuje w perfekcyjnej synergii na każdym etapie procesu produkcyjnego — od montażu podwozia i nadwozia poprzez lakierowanie i dalszy montaż z zespołem napędowym aż po zamontowanie wykończenia wnętrza i kontrolę jakości finalnego produktu. W fabryce powstają również specjalne wersje do zastosowań wojskowych i pożarniczych. Od 2007 r. zakład pracuje zgodnie ze standardami WCM (World Class Manufacturing), czyli systemem produkcyjnym, którego celem jest eliminowanie usterek, marnotrawstwa i wypadków. Polega to na procesie ciągłego rozwoju, skoncentrowanym na angażowaniu każdego operatora w proces produkcyjny.

Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje model IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. Pojazd opuszczający fabrykę to nowe Daily Furgon, w wersji 35C18H V, wyposażone w 3‑litrowy silnik wysokoprężny Euro VIE Heavy Duty o mocy 176 KM.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.