Niebezpieczeństwo spadło z nieba

ciężarowka-samolot

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

 

W sobotę 4 grudnia 2021 r. funkcjonariusze policji z Waldfischbach-Burgalben odebrali zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego z samolotem, w dodatku na środku mostu Schwarzbachtal na A62 w pobliżu Höheinöd.

Powiadomieni ratownicy, straż pożarna i policja natychmiast ruszyli do akcji. Na miejscu zastali 72-letniego pilota jednosilnikowej maszyny, który miał tylko drobne rany, kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Według wstępnych ustaleń samolot leciał z Francji do Dolnej Saksonii, gdy niespodziewanie wystąpiły problemy techniczne, które spowodowały zgaśnięcie silnika. Pilot w ciągu kilku chwil musiał podjąć decyzję, gdzie wykonać awaryjne lądowanie. Postanowił lądować na jezdni 100-metrowego mostu Schwarzbachtal.

Samolot wylądował tuż przed nadjeżdżającą ciężarówką. Kierowca był tak zaskoczony, że nawet nie bardzo miał czas na podjęcie decyzji o uniknięciu kolizji.
Federalna Agencja Kontroli Ruchu Lotniczego została poinformowana o całym zajściu. Wstępne oceny zakładają uszkodzenie mienia na około 60 000 euro.

Przeczytaj też:
Zimna niespodziewana kąpiel kierowcy ciężarówki

Na Wschodzie wiele jest jeszcze dróg, które przebiegają przez rzekę. W Tatarstanie podczas przeprawy przez Kamę w rzece ugrzęzła ciężarówka.

DAF z przerobionym numerem VIN zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód ciężarowy marki DAF XF.

Co czwarty kierowca zawodowy to obcokrajowiec

Co czwarty kierowca zawodowy w Niemczech pochodzi z zagranicy, tak wynika z badania przeprowadzonego w 2020 r. łącznie 23,6% kierowców ciężarówek miało pochodzenie migracyjne.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

Wyszukiwarka

Informacje