Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Richard Slovák MAN Niepołomice

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

 

Richard Slovák, lat 45, swoją karierę zawodową, związaną z motoryzacją rozpoczął w 1997 roku na linii produkcyjnej w zakładzie VW w Bratysławie. Konsekwentnie pokonywał kolejne szczeble kariery, zajmując różne stanowiskach w koncernie.
Dr Richard Slovak posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu produkcją, jakością i logistyką. Pracował dla różnych marek koncernu VW, na kilku kontynentach i wielu kulturach. Był m.in. szefem zakładu Seata w Barcelonie oraz zakładu VW w Puebla w Meksyku. Pracował również w zakładzie FAW-Volkswagen w Chinach gdzie produkowane są modele Jetta i Bora.

Richard Slovák, dyrektor zarządzający MAN Trucks w Niepołomicach:
- Rozpoczynam pracę w fabryce pojazdów ciężarowych MAN, w tak kluczowym dla zakładu momencie. Po zakończeniu prac budowlanych będziemy największym zakładem w sieci produkcyjnej MAN na świecie. Powstawać będą tu samochody ciężarowe MAN wszystkich typoszeregów dla wszystkich rynków. To duże zobowiązanie, ale i wyróżnienie dla całego zespołu. Bardzo się cieszę, że będę brał udział w tym procesie.


Rozbudowa zakładu MAN Trucks w Niepołomicach to jeden z kluczowych elementów realizacji strategii New MAN. W czasie trójzmianowego systemu pracy powstawać tu będzie kompletne portfolio pojazdów ciężarowych MAN, od pojazdów klasy lekkiej i średniej po pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej, cenionych nie tylko przez klientów, ale także ekspertów i dziennikarzy, zdobywających liczne nagrody i wyróżnienia takie jak np. International Truck of the Year 2021. W zakładzie znajdzie się także centrum modyfikacji pojazdów ciężarowych oraz hala wyposażenia kabin.
Nowy dyrektor zarządzający fabryki MAN Trucks w Niepołomicach pochodzi ze Słowacji. Jest doktorem socjologii, absolwentem Uniwersytetu Danubius. Zna wiele języków obcych, w tym niemiecki, angielski, hiszpański, rosyjski oraz czeski. Jego zainteresowania to jazda na rowerze.

Przeczytaj też:
Pakiet Individual Lion S również w dostawczym MAN TGE

Nowa linia wyposażenia z najwyższej półki MAN TGE zachwyca ekskluzywnym, sportowym designem i można ją od razu zamówić w całej Europie. MAN TGE Individual Lion S jest opracowywany i realizowany jest w nowym zakładzie MAN Individual w Sadach koło Poznania.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Indeka odbiera kolejne Renault Trucks

Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

Wyszukiwarka

Informacje