Sprawdziliśmy ile kosztują nowe DAF'y XG zamówione przez Waberer's

Waberer's DAF XG

Od węgierskiego dilera DAF Trucks przyszła dobra wiadomość - wpłynęło ogromne zamówienie na na 570 modeli DAF XG.

 

Zamówienie złożyła węgierska firma transportowa Waberer's. Pierwsze pięć ciągników DAF XG zostało już odebranych, pozostała ilość jest już montowana na produkcji i powinna zostać wydana przewoźnikowi w drugim kwartale 2022 roku. Ciężarówki będą jeździć na trasach krajowych i międzynarodowych. Część z nich będzie też przypisana do oddziału w Polsce. Całe zamówienie opiewa na sumę Wartość całego zamówienia to prawie 50 mln. euro!

- Nowe zamówienie jest kolejnym krokiem w naszym programie odnowy floty, ponownie czyniąc nas jednym z pierwszych w Europie. Średni wiek naszej floty samochodów ciężarowych Waberer's Group został skrócony do dwóch lat. To nie tylko strategiczny nakaz z naszej strony, dzięki temu możemy również zapewnić zupełnie nowy poziom komfortu w zakresie warunków pracy naszym kierowcom - powiedział Zsolt Barna, dyrektor generalny Waberer's International Nyrt.

Współpraca firmy DAF z Waberer's Group sięga 1996 roku, w tym czasie Waberer's nabył ponad 3000 holenderskich ciężarówek. Obecnie Waberer's czeka na ofertę bezemisyjnych pojazdów i być może kolejne zamówienia, za dwa lata, zmienia całkowicie oblicze transportu długodystansowego tej firmy.

Przeczytaj też:
Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Indeka odbiera kolejne Renault Trucks

Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.

Grupa Wielton przejmuje hiszpańskiego producenta naczep Guillén

Grupa Wielton przejęła 80% udziałów w hiszpańskiej firmie Guillén Desarrollos Industriales S.L., będącej producentem naczep i przyczep o ponad 125-letniej historii. Przejęcie nastąpiło za kwotę 4,6 mln EUR, przy czym wartość ostateczna będzie znana po dokonaniu audytu wyników rocznych spółki. Przejęcie pozostałych 20% udziałów planowane jest w 2026 roku w modelu earn-out, w którym cena będzie oparta o zysk EBITDA wypracowany w 2025 roku.

Wyszukiwarka

Informacje