Sto procent przeładowany

Bus przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

 

Podczas kontroli okazuje się, że plandeka jest wybrzuszona, a na siedzeniu pasażera znajdują opony samochodowe, które nie zmieściły się już do ładowni. W takim przypadku należało zważyć samochód. Ku zaskoczeniu wszystkich, w tym tez kierowcy wskaźnik wagi pokazał 7,1 tony. Jak wiadomo taki pojazd ma dozwolone nie więcej niż 3,5 tony DMC. Jazda 42-letniego polskiego kierowcy zakończyła się natychmiast.

Policja sformułowała zarzuty, w taki sposób, że oprócz samego kierowcy za to "poważne" wykroczenie odpowie również spedytor. Zanim Fiat Ducato mógł dalej jechać, trzeba było zorganizować jeszcze co najmniej dwie takie furgonetki, aby rozdzielić ładunek.

Komentarz policjantów?  - Takie przeładowanie jest absolutnie nieodpowiedzialne i graniczy z szaleństwem! W tym przypadku jazda, tak obciążonego pojazdu, zagraża jego stabilności. Czym to się może skończyć - wiadomo.

Przeczytaj też:
Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Wyszukiwarka

Informacje