Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Kierowca ciężarówki ITD

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

 

W czwartek (25 listopada) na drodze S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektor lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli polską ciężarówkę. Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej, przewoził metalowe przedmioty z Wielunia do Lubczyny.

Sprawdzenie dokumentów pokazało, że ta kontrola nie będzie łatwa. Kierowca - właściciel ciężarówki i szef firmy transportowej - od razu przyznał się, że nie ma zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, nie ma też licencji wspólnotowej. Funkcjonariusze ITD sprawdzili, czy przestrzega chociaż norm czasu pracy kierowcy. Jednak i tu nie wszystko było w porządku. Mężczyzna dwukrotnie prowadził pojazd bez włożonej do tachografu karty kierowcy. Przekroczył czas jazdy bez przerwy o ponad 3 godziny oraz dwukrotnie czas jazdy dziennej o prawie 5 i 6 godzin. Skrócił też odpoczynek dzienny o ponad 3 godziny. Miał również problemy z okresową obsługą tachografu.

Wobec kierowcy, będącego jednocześnie przedsiębiorcą transportowym, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Grozi mu kara w wysokości 12 tysięcy złotych.

Info: WITD Gorzów Wlkp.

Przeczytaj też:
Zimna niespodziewana kąpiel kierowcy ciężarówki

Na Wschodzie wiele jest jeszcze dróg, które przebiegają przez rzekę. W Tatarstanie podczas przeprawy przez Kamę w rzece ugrzęzła ciężarówka.

DAF z przerobionym numerem VIN zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód ciężarowy marki DAF XF.

Co czwarty kierowca zawodowy to obcokrajowiec

Co czwarty kierowca zawodowy w Niemczech pochodzi z zagranicy, tak wynika z badania przeprowadzonego w 2020 r. łącznie 23,6% kierowców ciężarówek miało pochodzenie migracyjne.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

Wyszukiwarka

Informacje