Alexander Vlaskamp nowym szefem MAN Truck & Bus SE

Alexander Vlaskamp MAN

Rada Nadzorcza TRATON SE powołała do Zarządu Aleksandra Vlaskampa. Przejmuje on stanowisko po Andreasie Tostmann'ie, który był prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

 

Alexander Vlaskamp zostanie mianowany prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE. Obecnie jest wiceprezesem wykonawczym i szefem sprzedaży i marketingu w Scania Group. Posiada wieloletnie doświadczenie na niemieckim rynku pojazdów użytkowych. Przez dziesięć lat pracował w Niemczech i Austrii, pięć razy jako dyrektor ds. obsługi posprzedażnej (2002-2007) i pięć razy jako dyrektor zarządzający (2012-2017). Ponadto w latach 2008-2012 był dyrektorem Zarządzającym w Scania Polska. W 2017 roku wrócił do Szwecji i objął stanowisko starszego wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w branży samochodów ciężarowych. 51-letni Vlaskamp dostaje również miejsce w zarządzie TRATON SE.

Christian Levin, prezes Zarządu TRATON GROUP:
- Alexander Vlaskamp zbuduje solidne podstawy, ponieważ pierwszy etap transformacji w MAN został pomyślnie wdrożony. Jest w stanie połączyć bogactwo szerokiego międzynarodowego doświadczenia ze swoją wiedzą na temat efektywności modularyzacji i rozległą wiedzą produktową. Przyniesie to korzyści nie tylko MAN Truck & Bus, ale także całej Grupie TRATON. Współpraca z Andreasem Tostmannem była przyjemnością. Podczas pracy w MAN Truck & Bus podjął ważne kroki, aby wytyczyć kierunek przyszłego sukcesu tej silnej marki, kładąc w ten sposób podwaliny pod konieczną transformację w sieci produkcyjnej. Wraz ze strategią NewMAN Andreas Tostmann potrafił umieścić również, w centrum uwagi, technologie przyszłości, takie jak: napędy alternatywne, cyfryzacja i autonomiczna jazda. Dziękuję mu i życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość!

 

Alexander Vlaskamp, ​​prezes Zarządu MAN Truck & Bus SE:
- Znam kolegów z MAN Truck & Bus z wielu projektów, nad którymi wspólnie pracowaliśmy. Nie mogę się doczekać dalszego pogłębiania naszej współpracy, opracowywania kreatywnych rozwiązań, które sprawią, że codzienna działalność naszych klientów będzie jeszcze bardziej skuteczna. Przed nami kilka dużych wyzwań. Ale zespół MAN jest silny i razem utorujemy drogę do zrównoważonego transportu przyszłości. Na tej drodze wymagania naszych klientów zawsze pozostaną naszym najwyższym priorytetem. Dotyczy to zarówno naszej działalności z ciężarówkami, samochodami dostawczymi i autobusami napędzanymi konwencjonalnymi napędami, jak i elektrycznych pojazdów użytkowych na akumulatory.

 

 

 

Przeczytaj też:
Japońska technologia już od grudnia w europejskiej fabryce

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Sprawdziliśmy ile kosztują nowe DAF'y XG zamówione przez Waberer's

Od węgierskiego dilera DAF Trucks przyszła dobra wiadomość - wpłynęło ogromne zamówienie na na 570 modeli DAF XG.

Poznajemy DAF XF model 2022

Oglądamy jeden z pierwszych samochodów, nowej serii DAF XF, który trafił do Polski. Samochód wyspecyfikowany na polski rynek, a więc taki jaki zapewne będą kupować polscy przewoźnicy.

 

Kolekcja zabytkowych ciężarówek Mercedres-Benz opuszcza Stuttgart

Podział Daimlera na dwie niezależne firmy skutkuje przeniesieniem zabytkowych ciężarówek do Wörth.

 

MAN TGX Individual Lion S - prawdziwy lew w owczej skórze

Uważni od razu dostrzegą czerwone akcenty podkreślające sportowy charakter. Jednak w transporcie nie chodzi o sport, a tym bardziej wyścigi czy coś w tym rodzaju. Model Individual Lion S to przede wszystkim usługa, którą oferuje MAN Truck & Bus najbardziej wymagającym klientom.

 

Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express

Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje