Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Girteka Sady

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

 

Za pięć lat firma chce zainwestować, co najmniej, pięć milionów euro w wyposażenie i utrzymanie nowej bazy.

- Z wielką przyjemnością zapowiadamy otwarcie kolejnej lokalizacji. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie nowych miejsc pracy, które prawdopodobnie będą oferować najlepsze możliwe warunki. Najnowsza flota wyposażona w najnowocześniejsze technologie zapewniające zarówno bezpieczeństwo na drodze jak i komfort kierowcy pozwala naszej firmie przodować na rynku transportowym. Z dumą możemy powiedzieć, że około czterech na pięciu kierowców poleca Girtekę, jako pracodawcę swoim znajomym. Chętnie zatrudnimy również rodziny naszych kierowców, ponieważ nowa baza będzie miała również wydzieloną jednostkę administracyjną, liczącą co najmniej dwieście osób – mówi Mindaugas Paulauskas, dyrektor generalny Girteka Transport.

Według Girteki, zarówno kierowcy, jak i wszyscy pozostali pracownicy od początku będą mogli korzystać z usług osobnego oddziału banku, fryzjera, lekarza, zaplecza socjalnego i nie tylko. Nowa baza transportowa Girteki będzie zlokalizowana w Polsce w kompleksie budynków wybudowanych pierwotnie pod produkcję autobusów MAN w Sadach niedaleko Poznania.

Przyszła baza jest siedemnastokrotnie większa, niż inne lokalizacje transportowe Girteki. Niedawno Girteka ogłosiła swoje ambitne plany, aby do 2026 roku stać się jedną z dziesięciu największych firm logistycznych w Europie poprzez podwojenie obrotów, inwestycje oraz tworzenie najlepszych warunków pracy dla swoich pracowników. Otwarcie nowej bazy transportowej to jeden z pierwszych kroków do osiągnięcia tego celu.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Kierowcy ciężarówek czekający na pod rampą tracą cały dzień, a ile tracą szukając wolnego parkingu?

Jedna godzina dziennie na znalezienie parkingu, 20 godzin tygodniowo na czekanie na rozładunek.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje