Sprawcy włamań na parkingach w Niemczech ujęci

Parking dla ciężarówek kradzieże

Wielki cios w zorganizowaną przestępczość - przeszukania i aresztowania w kilku krajach.

 

Złodzieje ładunków z ciężarówek uderzają pod osłoną nocy i rozcinają plandeki naczep podczas, gdy kierowcy śpią w kabinach swoich pojazdów. To już była plaga kradzieży, z którą policja niemiecka nie bardzo mogła sobie poradzić. Jednak udało się.

Szkody dla branży transportowej są ogromne. Organy policyjne w całych Niemczech i poza nimi, od jakiegoś czasu, intensywnie zajmowały się wytropieniem bandytów. Zespołowi śledczemu z komisariatu policji w Emsland / Grafschaft Bentheim, w ścisłej współpracy z prokuraturą w Osnabrück, udało się zidentyfikować grupę sprawców o zasięgu międzynarodowym.

W śledztwo zaangażowane były również władze rumuńskie i francuskie, LKA Baden-Württemberg oraz Europol i Eurojust. Wczoraj rano urzędnicy przeszukali dziewięć mieszkań podejrzanych i domniemanych nabywców skradzionej własności w rejonie Gütersloh. W tym samym czasie, w Rumunii, przeprowadzono ponad 40 innych przeszukań. W Niemczech aresztowano czterech sprawców, a w Rumunii - 19 osób! Według wstępnych ustaleń podczas rewizji skonfiskowano gotówkę, różne przedmioty elektroniczne, takie jak telewizory, drukarki i ponad 100 laptopów. Dokładne wyniki kampanii zostaną przedstawione w następny piątek - po ocenie wszystkich informacji i ustaleń z uczestniczących krajów.

Okazuje się, że walka z przestępczością nie kończy się na granicach danego kraju. Do tej pory ujętym sprawcom, do kradzieży w Niemczech, przypisano 112 przestępstw. W Niemczech, gdzie dokonywano napadów, parkingi dla ciężarówek znajdowały się głównie w Dolnej Saksonii i Nadrenii Północna-Westfalia. W Dolnej Saksonii śledczy ocenili łącznie sześć punktów zapalnych, m.in. w okolicy Hanoweru, Brunszwiku i Getyndze. W obszarze komisariatu policji Emsland / Grafschaft Bentheim było około 92 procent wykroczeń, które można przypisać parkingu Holsterfeld w Salzbergen. Podczas włamań złodziei interesowały artykuły elektroniczne, wysokiej jakości alkohol i odzież. Śledztwo w toku.

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje