To już milion naczep Krone!

Krone naczepa chłodnia

W listopadzie 2021 r. z linii produkcyjnej Krone zjechał pojazd o milionowym numerze podwozia WKESD000001000000. Był to model naczepy Cool Liner wyprodukowany w zakładzie w Lübtheen.

 

Odbiorcą pojazdu był norweski oddziału firmy TIP Trailer Services. W 1971 TIP był jednym z pierwszych klientów, kiedy Krone rozpoczynało swoją działalność w zakresie budowy naczep. W Werlte odbyło się oficjalne przekazanie milionowego podwozia.

W roku 2021 mija 50. rocznica partnerstwa obu firm. TIP, międzynarodowa firma zajmująca się wynajmem, leasingiem i usługami dla branży transportowej i logistycznej, działa w 18 krajach Europy i Kanadzie z ponad 120 lokalizacjami. Bob Fast, dyrektor generalny TIP od 2003 r., podkreślił znaczenie tego długotrwałego partnerstwa podczas przekazania: - Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy dziś spojrzeć wstecz. To już pół wieku niezwykle niezawodnej współpracy z firmą Krone. Krone to potężny symbol firmy TIP. Jesteśmy przekonani, że również w przyszłości zawsze możemy polegać na wysokiej jakości i innowacyjnych naczepach Krone.

Ingo Geerdes, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w Krone: - TIP od samego początku był wyjątkowym klientem Krone. Jesteśmy bardzo dumni z 50-letniej współpracy. Obie firmy zawsze dynamicznie rozwijały się w obsłudze branży transportowo-logistycznej o czym świadczy milionowa naczepa przekazana dziś firmie TIP. Naczepa chłodnia, w szczególności, świadczy o tym, jak wiele aspektów ma nasza współpraca. To dzięki TIP 25 lat temu Krone weszła na rynek naczep chłodni.

Pierwszy pojazd użytkowy Krone został wyprodukowany w Werlte w 1971 roku, dokładnie 50 lat temu. Obecnie Krone produkuje szeroką gamę przyczep i naczep w swoich nowoczesnych, wysoce zautomatyzowanych zakładach w Werlte, Lübtheen, Herzlake i Tire (Turcja). W ciągu ostatnich 50 lat firma Krone produkowała średnio około 20 000 sztuk rocznie - łącznie ponad 1 milion pojazdów.

Przeczytaj też:
Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży

Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.

Kassbohrer przekazuje 45 naczep dla Erontrans

Producent naczep firma Kässbohrer i polski przewoźnik Erontrans rozpoczęli współpracę dotycząca pojazdów do transportów intermodalnych. Niedawno Erontrans dodał do swojej floty 45 naczep K.SCS M Mega Curtainsider.

Langendorf produkuje w Polsce

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję zwiedzić nowy zakład produkcyjny firmy Langendorf i jednocześnie siedzibę spółki Langendorf Polska mieszczącej się w Wieluniu.

 

Październikowe wzrosty sprzedaży naczep

Rejestracje ciągników samochodowych, które sygnalizują z wyprzedzeniem sytuację na rynku przyczep i naczep, zwiększyły się w październiku o 22,1% r/r do poziomu 2223 szt. i jednocześnie zwiększyły się o 11,3% m/m (+223 szt.). Daje to nadzieję, że rynek przyczep i naczep będzie się również dalej rozwijał.

Czterdzieści naczep z indywidualnym graffiti

Firma transportowo-logistyczna Hegelmann ogłosiła konkurs projektowy wśród swoich stażystów.

Naczepy Schwarzmueller w finansowaniu EFL

Grupa EFL podpisała z Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep.

Schmitz Cargobull - masowy spadek zamówień i szybka poprawa

Rok finansowy 2020/21 w Schmitz Cargobull to przede wszystkim sytuacja związana z koronawirusem, jednak firmie szybko udało się osiągnąć pozytywny wynik i utrzymać swoją pozycję rynkową, jako wiodącego europejskiego producenta naczep.

Rynek nowych naczep w górę

Grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła, od początku roku, wynik 23 742 szt., co oznacza zwiększenie popytu na te pojazdy o 118% w porównaniu z sytuacją sprzed roku.

Trailer Dynamics i Krone ogłaszają strategiczne partnerstwo

Wspólnym celem jest opracowanie zelektryfikowanej naczepy gotowej do produkcji seryjnej.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje