Langendorf produkuje w Polsce

Langendorf Polska Wieluń

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję zwiedzić nowy zakład produkcyjny firmy Langendorf i jednocześnie siedzibę spółki Langendorf Polska mieszczącej się w Wieluniu.

 

 

Siedemdziesiąt lat produkcji naczep to dość spore doświadczenie - i nie byle jakich naczep. Marka Langendorf postrzegana jest w Europie, jako produkt klasy premium. Ze względu na specjalistyczne zastosowania, pojazdy Langendorf to naczepy i przyczepy służące do transportów specjalistycznych, które wymagają odpowiednich rodzajów pojazdów. W ofercie firmy znajdziemy m.in. specjalistyczne wywrotki, pojazdy do transportu szkła, tafli np. kamienia czy prefabrykatów betonowych, a także naczepy i przyczepy niskopodłogowe (głównie do transportu maszyn i pojazdów budowlanych, maszyn rolniczych) w przeróżnych konfiguracjach.

Ponad rok temu utworzono spółkę Langendorf Polska, która niedawno rozpoczęła produkcję naczep w Polsce. Zakład zlokalizowano w Wieluniu i ma on powierzchnię 10 tys. m2. Obecnie zatrudnia 68 pracowników, ale liczba ta sukcesywnie się zwiększa, gdyż, w przyszłości, planowana jest produkcja dwuzmianowa. Obecnie zakład produkuje 8-10 naczep miesięcznie. Dziś w Wieluniu, pod marką Langendorf, wytwarzane są naczepy i przyczepy niskopodłogowe z serii Smart-Line. W ofercie znajdują się pojazdy trzy- i cztero-osiowe (również rozsuwane) o ładowności do 46,700 t.
Oprócz naczep niskopodłogowych zakład Langendorf Polska wytwarza podwozia dwupoziomowe na rynek brytyjski pod zabudowy plandekowe i furgony. Zaznaczyć należy, że produkcja naczep Langendorf oparta jest na know-how niemieckiej spółki Langendorf GMBH i jest całkowicie wydzielona ze struktur produkcyjnych Wielton. Nie oznacz to jednak kooperacji pomiędzy spółkami w ramach jednej Grupy. Langendorf Polska nie posiada własnej lakierni, dlatego Wielton usługowo lakieruje część podwozi dla marki Langendorf, a pozostałą część wykonują kooperanci.

Produkcja pozostałych pojazdów, w tym naczep niskopodłogowych o większym tonażu pozostawiono w zakładzie w Waltrop, tam też znajduje się biuro projektowe.

Przeczytaj też:
Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży

Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.

Kassbohrer przekazuje 45 naczep dla Erontrans

Producent naczep firma Kässbohrer i polski przewoźnik Erontrans rozpoczęli współpracę dotycząca pojazdów do transportów intermodalnych. Niedawno Erontrans dodał do swojej floty 45 naczep K.SCS M Mega Curtainsider.

To już milion naczep Krone!

W listopadzie 2021 r. z linii produkcyjnej Krone zjechał pojazd o milionowym numerze podwozia WKESD000001000000. Był to model naczepy Cool Liner wyprodukowany w zakładzie w Lübtheen.

Październikowe wzrosty sprzedaży naczep

Rejestracje ciągników samochodowych, które sygnalizują z wyprzedzeniem sytuację na rynku przyczep i naczep, zwiększyły się w październiku o 22,1% r/r do poziomu 2223 szt. i jednocześnie zwiększyły się o 11,3% m/m (+223 szt.). Daje to nadzieję, że rynek przyczep i naczep będzie się również dalej rozwijał.

Czterdzieści naczep z indywidualnym graffiti

Firma transportowo-logistyczna Hegelmann ogłosiła konkurs projektowy wśród swoich stażystów.

Naczepy Schwarzmueller w finansowaniu EFL

Grupa EFL podpisała z Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep.

Schmitz Cargobull - masowy spadek zamówień i szybka poprawa

Rok finansowy 2020/21 w Schmitz Cargobull to przede wszystkim sytuacja związana z koronawirusem, jednak firmie szybko udało się osiągnąć pozytywny wynik i utrzymać swoją pozycję rynkową, jako wiodącego europejskiego producenta naczep.

Rynek nowych naczep w górę

Grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła, od początku roku, wynik 23 742 szt., co oznacza zwiększenie popytu na te pojazdy o 118% w porównaniu z sytuacją sprzed roku.

Trailer Dynamics i Krone ogłaszają strategiczne partnerstwo

Wspólnym celem jest opracowanie zelektryfikowanej naczepy gotowej do produkcji seryjnej.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje