Pożarniczy MAN TGM 4x4 do zadań specjalnych

EMPL MAN TGM

Nie jest to fotomontaż, producentem wozu strażackiego jest austriacka firma EMPL.

 

MAN TGM 4x4 18.340 został skonstruowana dla jednego z klientów w Chinach. Podwozie wozu strażackiego z jednej strony ma kabiną brygadową, zbiornik na wodę 2000 l, dwa zbiorniki na pianę po 200 l każdy, pompę o wydajności 3000 l/min., linię szybkiego natarcia, maszt do 6m wysokości, generator prądu 20 kVA, sprężarkę, czujniki ostrzegające o odległości i wciągarkę o sile uciągu 5,4 t. Aby chronić pasażerów i pojazd przed skutkami dużego ciepła i płomieni - na dachu, podłodze i oponach zainstalowano system chłodzenia wodą. W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą hydrauliczne zestawy ratownicze, reflektory, nosze, piły łańcuchowe, liny holownicze, urządzenie pływające, pompa do odpompowywania wody.

Zapytacie dlaczego dwie kabiny? Rzeczywiście jego głównym wyróżnikiem jest obecność dwóch kabin: czterodrzwiowej, brygadowej z jednej strony (będącej de facto przodem pojazdu) i standardowej dwudrzwiowej z tyłu; łączna liczba miejsc dla załogi bojowej to osiem osób. Co ciekawe, wszystkie elementy sterujące są zdublowane również w tylnym kokpicie. Okazuje się, że ciężarówka jest przeznaczona do pracy w tunelach, gdzie bardzo problematyczne może być szybkie zawracanie. Chiński odbiorca zamówił pięć sztuk takich wozów strażackich.

 

Przeczytaj też:
Pakiet Individual Lion S również w dostawczym MAN TGE

Nowa linia wyposażenia z najwyższej półki MAN TGE zachwyca ekskluzywnym, sportowym designem i można ją od razu zamówić w całej Europie. MAN TGE Individual Lion S jest opracowywany i realizowany jest w nowym zakładzie MAN Individual w Sadach koło Poznania.

W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Nowe fotoradary w Rumunii

Stacjonarne kamery radarowe zostaną zamontowane na wszystkich zatłoczonych drogach w Rumunii, w tym na Autostradzie Soarelui, Valea Prahovei i Valea Oltului.

Na parkingach powstanie infrastruktura do odśnieżania pojazdów ciężarowych

W świetle przepisów, za właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, w tym jego dokładne odśnieżenie, odpowiedzialny jest kierowca. Trudno jednak utrzymać pojazd ciężarowy w należytym stanie, gdy trzeba się wspiąć na wysokość 4 m. GDDKiA zadba, aby na parkingach pojawiły się specjalne rampy.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Wyszukiwarka

Informacje