Polska ciężarówka zatrzymana w związku z przemytem znacznej partii papierosów

Polska ciężarówka papierowsy

Duńska policja zatrzymała ciężarówkę z 15 milionami papierosów bez banderoli. Policjanci czekali na granicy, gdy polska ciężarówka wjechała na ich terytorium.

 

Zgodnie z przewidywaniami, policja znalazła 15 mln papierosów marki Forman, od których nie zapłacono podatku. A jak do tego doszło? Zatrzymanie było możliwe tylko dlatego, że przesyłka była monitorowana odkąd opuściła Europę Południową. Wiele papierosów pochodzi z Grecji. Jest to największe przejęcie, jakiego dokonał duński urząd podatkowy w ostatnich latach. Duński Urząd Podatkowy obliczył dotychczas brakujące opłaty na 26 milionów DKK.

Duński Urząd Podatkowy wiedział, że papierosy są w drodze do duńskiej firmy. Informacje zostały dostarczone przez ogólnoeuropejski system przemieszczania i kontroli wyrobów akcyzowych (EMCS), który zawiera wykaz przesyłek między europejskimi firmami handlującymi tytoniem, piwem i napojami spirytusowymi. Informacje w systemach porównują duński urząd skarbowy z innymi informacjami, które posiada duński urząd skarbowy. Duńska firma, odbiorca towaru, nie kupiła niezbędnych banderol o wartości 26 milionów koron, które należy umieścić na papierosach, gdy tylko miały dotrzeć do duńskiej firmy.

Aresztowano czterech mężczyzn. Są to dwaj Bułgarzy (28 i 45 lat) oraz dwaj Ukraińcy (46 i 49 lat). Zostali oni oskarżeni o szczególnie poważne naruszenie prawa podatkowego i ryzykują osiem lat więzienia, jeśli zostaną uznani za winnych w późniejszym procesie.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje