Scania 113 z przejechanymi prawie trzema milionami kilometrów i oryginalnym silnikiem?

Scania 113H

Scania 113 H 369, rok produkcji 1997. Cięzarówka jest własnościa firmy transportowej Trans Muraro z Rio Grande de Sul.

 

Firma Transportes Sérgio A. Muraro Ltda rozpoczęła działalność w 1969 roku, transportując swój pierwszy ładunek z miasta Campinas do portu Santos. Działając od 1976 roku, Muraro rozrosło się i skonsolidowało, zawsze dążąc do rozwoju usług transportowych. W połowie lat 90. firma powiększyła swoją strukturę, przenosząc działalność na powierzchnię ponad 3 hektarów. Sérgio Muraro zawsze pasjonował się Scanią. Ma kolekcję godną pozazdroszczenia, ponad 100 miniatur pojazdów.

Nabyta w 1997 r. ciężarówka Scania R113 H, która dziś przejechała prawie 3 miliony kilometrów, nigdy nie wymagała naprawy silnika. Według specjalisty ds. silników Airesa Sirtoli, prewencyjna konserwacja przeprowadzana w serwisach, a także opieka kierowcy nad pojazdem, sprawiły, że samochód ciężarowy działał bezawaryjnie.

- Początkowo pomyśleliśmy o odnowieniu silnika po przejechaniu prawie 3 milionów kilometrów, aby uhonorować naszego dobrego klienta i jego piękną historię. Ale poszliśmy dalej i odrestaurowaliśmy cały pojazd, dostarczając wielkich emocji panu Sérgio Muraro i jego rodzinie - mówi Cláudio Padilha, dyrektor generalny działu obsługi posprzedażnej Scania Brasil.

Malowanie odbyło się we współpracy z Mega Tintas, a tapicerka wnętrza kabiny została całkowicie odrestaurowana przez firmę Estofados Marquês. Piękne felgi aluminiowe dostarczyła firma Italspeed. Remont silnika przeprowadziła firma Rectificadora Caxiense.

- Odbyło się kilka spotkań. Zaangażowaliśmy w ten projekt 26 techników, przepracowaliśmy ponad 450 godzin przy renowacji - dodaje Vinicius Stocco – odpowiedzialny za renowację w Brasdiesel de Caxias do Sul.

W tym samym dniu zespół handlowy dostarczył kolejny pojazd nowej generacji dla firmy Trans Muraro - model R500 w kolorze białym, tworząc kolejny rozdział w historii firmy.

Info: Trans.Muraro

Scania 113H - zobacz film: 

 

Przeczytaj też:
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Scania SUPER - co oznacza nowy napis na grillu?

Szwedzki producent ciężarówek prezentuje nowo opracowany rzędowy sześciocylindrowy silnik, ale nie tylko.

Mercedes-Benz Uptime – z pomocą firmom transportowym

Coraz większa konkurencja na rynku transportowym sprawia, ze firmy muszą stosować rozwiązania, które obniżą im koszty funkcjonowania i sprawią, że usługa będzie wykonana zawsze na czas.

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych - X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Mercedes-Benz Trucks Polska wspiera rozwój młodych mechaników – jako główny opiekun kategorii.

Branża transportowa negocjuje z Ministerstwem Infrastruktury - chodzi nawet o 30 mld zł rocznie

Koszty będą większe, co jest nieuniknione i przewoźnicy zdają sobie z tego sprawę, ale nie powinny wzrosnąć w tak drastyczny sposób.

Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

Naczepy Schwarzmueller w finansowaniu EFL

Grupa EFL podpisała z Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje