Pługo-piaskarki do poprawy stanu technicznego

Akcja zima

Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy zimowego utrzymania dróg musiały poddać się badaniom technicznym.

 

Śląscy inspektorzy ITD wraz z zabrzańską Policją oraz Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu przeprowadzili akcję kontroli stanu technicznego tych pojazdów. Niestety nie wszystkie okazały się przygotowane do zimy.

Zorganizowana 26 października 2021 r. akcja kontroli technicznej sprzętu zabrzańskich drogowców dała zaskakujące wnioski. Inspektorzy rozłożyli na parkingu przy ul. Roosvelta swoją mobilną linię diagnostyczną i pługo-piaskarki kolejno poddawane były kontroli stanu technicznego, głównie hamulców i zawieszenia. Niestety 8 pojazdów na 10 skontrolowanych miało problem z pozytywnym zaliczeniem kontroli.
Głównymi przyczynami zatrzymania dowodów rejestracyjnych były usterki związane z luzami w zawieszeniu i elementach układu kierowniczego, z nadmiernie zużytym ogumieniem, czy wyciekami płynów eksploatacyjnych. Na szczęście, przed nastaniem zimy, właściciele pługo-piaskarek ze Śląska mają jeszcze czas na niezbędne naprawy.

Info: WITD Katowice

Przeczytaj też:
Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

800 kierowców skontrolowała wczoraj lubuska ITD

W poniedziałek (16 maja 2022 r.), na głównych drogowych szlakach komunikacyjnych województwa lubuskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Ile waży betonomieszarka z gruszką 12 m3?

Mając dużą zabudowę często zapominamy, że jej pojemność wcale nie oznacza, że można ja załadować do pełna. Zamiast kierowcy ciężarówki czujnością wykazali się inspektorzy z Radomia zatrzymując betonomieszarkę do kontroli.

Uwaga na zapis w dowodzie rejestracyjnym

Przeznaczenie pojazdu, które jest wpisane w dowód rejestracyjny ściśle określa rodzaj wykonywanych przewozów. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli przez inspektorów WITD z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sprawdzili odstępy pomiędzy samochodami na A4

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania mające na celu kontrole kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązku utrzymania właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Akcja prowadzona była tak, jak poprzednia na podwrocławskim odcinku autostrady A4.

Dwadzieścia pięć tysięcy kary...

Małopolscy inspektorzy zatrzymali w Krakowie do kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drewna, na trasie Jasień – Nieczajna Dolna.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje