Kabotaż na Wyspach - nowe tymczasowe zasady dla przewoźników z UE

Kabotaż Anglia

Rząd brytyjski ogłosił w czwartek, 28 października, że ​​przepisy dotyczące kabotażu zostaną rozszerzone dla zagranicznych przewoźników do dwutygodniowych bloków.

 

Oznacza to, że w ciągu tych dwóch tygodni przewoźnicy mogą wykonywać nieograniczone przejazdy kabotażowe po terytorium Wielkiej Brytanii, a następnie muszą opuścić ten kraj. Przepis dotyczy całej Wielkiej Brytanii i będzie obowiązywał od 28 października 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r.

Brytyjska organizacja pracodawców Road Haulage Organization (RHA) jest przeciwna takiemu rozwiązaniu, twierdząc, że rząd powinien w inny sposób zaradzić niedoborom kierowców ciężarówek. Obawy miejscowych pracodawców dotyczą tego, że przewoźnicy spoza Wielkiej Brytanii będą mieli znaczną przewagę kosztową nad przewoźnikami z Wielkiej Brytanii, w tym paliwo kupowane w UE po niższych cenach, a kierowcy otrzymają znacznie niższe wynagrodzenie, niż kierowcy z Wielkiej Brytanii.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób nowe przepisy transportowe, będą egzekwowane. Mogą odbywać się kontrole w dokach załadunkowych lub w Eurotunelu.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje