Kabotaż na Wyspach - nowe tymczasowe zasady dla przewoźników z UE

Kabotaż Anglia

Rząd brytyjski ogłosił w czwartek, 28 października, że ​​przepisy dotyczące kabotażu zostaną rozszerzone dla zagranicznych przewoźników do dwutygodniowych bloków.

 

Oznacza to, że w ciągu tych dwóch tygodni przewoźnicy mogą wykonywać nieograniczone przejazdy kabotażowe po terytorium Wielkiej Brytanii, a następnie muszą opuścić ten kraj. Przepis dotyczy całej Wielkiej Brytanii i będzie obowiązywał od 28 października 2021 r. do 30 kwietnia 2022 r.

Brytyjska organizacja pracodawców Road Haulage Organization (RHA) jest przeciwna takiemu rozwiązaniu, twierdząc, że rząd powinien w inny sposób zaradzić niedoborom kierowców ciężarówek. Obawy miejscowych pracodawców dotyczą tego, że przewoźnicy spoza Wielkiej Brytanii będą mieli znaczną przewagę kosztową nad przewoźnikami z Wielkiej Brytanii, w tym paliwo kupowane w UE po niższych cenach, a kierowcy otrzymają znacznie niższe wynagrodzenie, niż kierowcy z Wielkiej Brytanii.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób nowe przepisy transportowe, będą egzekwowane. Mogą odbywać się kontrole w dokach załadunkowych lub w Eurotunelu.

 

Przeczytaj też:
Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Potroi się liczba odcinkowych pomiarów prędkości

Ponad 170 km tras w Polsce znajduje się obecnie pod kontrolą Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W planach jest uruchomienie kolejnych, co zwiększy łączną długość kontrolowanych odcinków do prawie 600 km.

Kolejna partia samochodów ciężarowych dla dużego przewoźnika z Wielkopolski DAF Driver Challenge 2022 w Czechach i na Słowacji

U naszych południowych sąsiadów rozpoczyna się kolejna tura DAF Driver Challenge 2022 – konkursu, który wyszukuje najlepszych kierowców ciężarówek i daje im możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami.

Certyfikowany parking dla ciężarówek - co to takiego?

Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie (C/2022/2055) w sprawie norm UE dotyczących bezpiecznych parkingów dla ciężarówek i ich certyfikacji. W przyszłości normy powinny pozwolić na wyciągnięcie wniosków na temat poziomu obsługi i bezpieczeństwa miejsc parkingowych.

Ceny paliw w Niemczech pod kontrolą

Po silnych wahaniach cen paliw na stacjach benzynowych Federalny Urząd Antymonopolowy chce skontrolować operatorów paliwowych. Celem jest ustalenie przyczyn drastycznie wysokich cen paliw.

Wyszukiwarka

Informacje