Autobahn - aplikacja dla kierowców ciężarówek - będzie nowa wersja

Autobahn aplikacja

Nowa wersja aplikacji przeznaczona jest do wyświetlania bezpłatnych miejsc parkingowych dla ciężarówek na terenie całych Niemiec.

 

Firma autostradowa planuje dalszy rozwój aplikacji autostradowej, jej kolejne funkcjonalności pojawią się w pierwszym kwartale 2022 roku. Chodzi o to, aby aplikacja była "jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika i zorientowana na obsługę" - powiedział rzecznik Autobahn GmbH. W App 2.0 nowe funkcje powinny uwzględniać wiele wcześniejszych uwag użytkowników.

Planowane są funkcje, które znacznie usprawnią obsługę dla użytkowników. Jednym z przykładów są "dynamiczne informacje" dla kierowców ciężarówek. Na terenie całych Niemiec mają być wyeksponowane bezpłatne miejsca parkingowe na parkingach dla samochodów ciężarowych.

Do tej pory aplikacja Autobahn została zainstalowana ponad 420 000 razy. Jednak obecnie aplikacja Autobahn ma stosunkowo słabe oceny użytkowników w Google Play Store i Apple App Store.

Aplikacja została uruchomiona trzy miesiące temu. Celem spółki autostradowej było, aby kierowcy otrzymywali więcej i lepsze informacje o sytuacji na drodze, na przykład o objazdach oraz o tym, kiedy budowy lub miejsca wypadków zostaną ponownie zamknięte. Aplikacja pokazuje również, gdzie i jakiego typu stacje ładowania są dostępne dla samochodów elektrycznych (obecnie osobowych). Autobahn nie jest nawigacją samochodową, dlatego do wytyczenia trasy podróży należy posługiwać się innymi programami.

 

Przeczytaj też:
W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Sprzedaż ciężarówek MAN podchodzi do poziomu sprzed kryzysu w 2021 roku

W 2021 roku MAN Truck & Bus dostarczył swoim klientom znacznie więcej pojazdów użytkowych, zbliżając się tym samym do poziomu sprzed wybuchu pandemii.

Nowe fotoradary w Rumunii

Stacjonarne kamery radarowe zostaną zamontowane na wszystkich zatłoczonych drogach w Rumunii, w tym na Autostradzie Soarelui, Valea Prahovei i Valea Oltului.

Na parkingach powstanie infrastruktura do odśnieżania pojazdów ciężarowych

W świetle przepisów, za właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, w tym jego dokładne odśnieżenie, odpowiedzialny jest kierowca. Trudno jednak utrzymać pojazd ciężarowy w należytym stanie, gdy trzeba się wspiąć na wysokość 4 m. GDDKiA zadba, aby na parkingach pojawiły się specjalne rampy.

Rok 2021 w branży samochodów ciężarowych

W 2021 roku rynek samochodów ciężarowych o dmc pow. 3,5 t wyniósł 32 684 szt. co przełożyło się na 58,1% wzrost (+12 012 szt.).

Foton Daimler Auman Galaxy zdobywa nagrodę chińskiej ciężarówki roku 2022

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Pekinie, podczas ceremonii wręczenia i rozdania nagród chińskiej ciężarówki roku (CTOY 2022), która odbyła się online, jury przyznało nagrodę Li Jianowi, wiceprezesowi Foton Motor Group.

Wyszukiwarka

Informacje