Czy na rynku zabraknie AdBlue? Największy producent wstrzymał produkcję

AdBlue ceny

Ze względu na podwyżki cen gazu słowacka firma Duslo - największy europejski producent AdBlue - ogłosiła, że zawiesza produkcję AdBlue.

 

Najpierw ceny paliw, teraz gazu. Dulso twierdzi, że wstrzymanie produkcji spowodowane jest wysokimi cenami gazu na rynkach. Po tej informacji, nie trzeba było długo czekać. Popyt na AdBlue gwałtownie wzrósł. Przewoźnicy zaczęli wpadać w panikę. Na Słowacji ceny już poszybowały w górę.

Po ogłoszeniu przez Duslo czasowego wstrzymania produkcji słowacki rząd złożył zamówienie na 500 tys. litrów AdBlue. Co więcej, podobno, ministerstwo zawarło porozumienie z producentami i dystrybutorami, że dodatek będzie sprzedawany tylko słowackim przewoźnikom.

Kłopoty z AdBlue są nie tylko na Słowacji, cena AdBlue również podwoiła się we Włoszech. Na Południu, na cztery tygodnie, wstrzymał produkcję zakład Yara w Ferrarze. Transportunito - włoska organizacja przewoźników - podała, że cena AdBlue podwoiła się w ostatnich tygodniach. Ceny wzrosły z 250 do 500 euro za 1000 litrów.

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje