KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

 

Samochody uzupełnią floty pojazdów w 10 rosyjskich miastach – powiedział Logirus oficjalny przedstawiciel firmy. Należą do nich Mineralne Wody, Czelabińsk, Kazań, Perm, Samara, Rostów nad Donem, Omsk, Ust-Labinsk, Timashevsk i Jekaterynburg.

Firmie przybywa klientów i dlatego konieczność rozbudowy floty. Nowa partia ciężarówek to zupełnie inna generacja pojazdów KamAZ. Model K5 zbudowany w oparciu o elementy Actrosa jest samochodem w pełni dostosowanym do warunków transportów długodystansowych.

Na szczególną uwagę zasługuje kabina nowego KamAZa, stworzona z uwzględnieniem nowoczesnych koncepcji komfortu i ergonomii, wykonana z wysokiej jakości materiałów. W porównaniu do wcześniejszych modeli ciężarówek zwiększono szerokość kabiny i pojawiła się druga leżanka. Rama kabiny pochodzi z czwartej generacji Actrosa. Ciężarówki wyposażone są w nowoczesny system multimedialny, który umożliwia korzystanie z nawigacji, dostęp do internetu, odczyt parametrów pojazdu i wiele więcej.

Do końca roku Grupa CRAFTER planuje otrzymać od KamAZ 400 ciągników siodłowych. W 2022 roku firma chce nabyć kolejne 1000 ciężarówek. Ostatecznym celem jest posiadanie własnej floty 5000 ciężarówek do 2025 roku.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Japońska technologia już od grudnia w europejskiej fabryce

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Sprawdziliśmy ile kosztują nowe DAF'y XG zamówione przez Waberer's

Od węgierskiego dilera DAF Trucks przyszła dobra wiadomość - wpłynęło ogromne zamówienie na na 570 modeli DAF XG.

Poznajemy DAF XF model 2022

Oglądamy jeden z pierwszych samochodów, nowej serii DAF XF, który trafił do Polski. Samochód wyspecyfikowany na polski rynek, a więc taki jaki zapewne będą kupować polscy przewoźnicy.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje