Polska ciężarówka utknęła w Sotiello pomimo znaków ostrzegawczych

PL-trucker

Niewłaściwe wskazania GPS doprowadziły kierowcę do smutnego zakończenia. Otrzymał mandat i musiał wezwać holownik.

 

Okolice Somonte (Hiszpania), nadal powodują zamieszanie wśród zagranicznych przewoźników. Nawigacja uparcie wskazuje drogę, gdzie ciężarówki nie przejadą. Mieszkańcy ustawili tam tablice informacyjne w języku angielskim, ale pomimo to wielu trakerów ignoruje wskazówki. Tak postąpił tez polski kierowca, który utknął w tym tygodniu na najbardziej stromym zakręcie drogi. W okolicy znajduje się wiele ostrych i stromych zakrętów, a na dole jest tunel o szerokości zaledwie trzech metrów, który ogranicza przejazd samochodów ciężarowych.

Patrol Gwardii Cywilnej, przybył na miejsce zdarzenia, aby ukarać kierowcę za ignorowanie znaków zakazujących przejazdu ciężkim pojazdom. Jest tam nawet kilka znaków w języku angielskim i podświetlanych, które ostrzegają o błędnych wskazaniach GPS dla tych którzy chcą "dużymi" dotrzeć do Somonte.

Wczesnym popołudniem holownik usunął pojazd, który stał na drodze, odcinając drogę przejazdu innym kierowcom.

Fot. Elcomercio.es

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje