Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Kradzież paliwa z ciężarówek

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

 

Agenci hiszpańskiej Gwardii Cywilnej zorganizowali, zakrojoną na szeroką skalę operację, w wyniku której aresztowano dwóch kierowców ciężarówek rumuńskiego pochodzenia, oskarżonych o kradzież paliwa. Według lokalnej gazety pequeudadreal.es do aresztowania doszło na parkingu przy bramie kompleksu petrochemicznego w Puertollano. Hiszpańska policja przystąpiła do działania po dwóch dniach obserwacji dwóch rumuńskich kierowców. Według policji kierowcy kradli olej napędowy z innych ciężarówek dla firmy transportowej, w której pracowali. Następnie skradzione paliwo było dalej odsprzedawane. Obecnie trwa większe dochodzenie, gdyż kierowcy ci nie działali tylko w tym jednym miejscu.

Czyny dwóch Rumunów zbuntowały wielu rumuńskich kierowców ciężarówek pracujących w Europie. - Dziękujemy policji za ich złapanie - skomentował jeden z kierowców ciężarówek. Podobno rumuńscy kierowcy ciężarówek od miesięcy uskuteczniają kradzieże paliwa na parkingach. Mają ze sobą węże i pompę. Inne ciężarówki, które spotykają na swojej trasie. Dlaczego jesteśmy tak głupi, że okradamy się nawzajem – komentuje kierowca ciężarówki.

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje