Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

Zabajkalsk granica Rosja Chiny

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

 

W tym celu służby kontrolne zgodziły się zapewnić 30 dodatkowych pracowników. Zakłada się, że przyspieszy to operacje celne dla samochodów ciężarowych oraz ustabilizuje sytuację z zatłoczeniem na granicy.

W celu zwiększenia przepustowości samochodowego punktu kontrolnego w Zabajkalsku strony obu państw podpisały umowę na opracowanie projektu przejścia granicznego. Jego ukończenie jest planowane na 2022 r. Następnie rozpoczną się prace budowlane i instalacyjne, których zakończenie zaplanowano na 2024 r. W strefie przejścia granicznego pojawią się nowe budynki i zwiększona zostanie liczba pasów ruchu oraz budek kontroli paszportowej, które zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Planowana jest również modernizacja wejść do punktu kontrolnego. Ma powstać również projekt remontu odcinka drogi federalnej A-350. Pojawią się tu nowe miejsca do parkowania samochodów ciężarowych.

Według stanu na dzień 5 października 2021 r. na przejściu granicznym Zabajkalsk-Mandżuria na granicy rosyjsko-chińskiej w korku znajdowało się około 1000 ciężarówek.

 

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Austria wprowadza stosowanie ogumienia zimowego dla ciężarówek

Od 1 listopada Austria wprowadza obowiązek stosowania opon zimowych w samochodach ciężarowych. Nakaz uzywania zimowego ogumienia obowiązuje bez względu na pogodę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL